Projekt edukacyjny „Wychowanie przez czytanie” PDF Drukuj
poniedziałek, 29 stycznia 2018 12:55

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna realizuje projekt edukacyjny „Wychowanie przez czytanie”, którego celem jest promocja czytelnictwa w Zespole Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku oraz przekonanie uczniów, że odpowiednio wybrana  literatura jest jak drogowskaz  – może mieć wpływ na nasz  system wartości i pomaga spełnić życiowe cele i marzenia. Fajnie, jeśli towarzyszą tym wyborom nauczyciele i wychowawcy.
Projekt składa się z  dwutorowych działań- nauczycieli i uczniów.

Nauczyciele wybierają jedną z książek ( nowości czytelniczych )  zakupionych w ramach NPRCZ i czytają jej fragment na lekcji w wybranej klasie. Uczniowie  na lekcjach wychowawczych prezentują klasie swoją ulubioną książkę.

Projekt „Wychowanie przez czytanie” rozpoczęła Pani Aldona Zdun – nauczyciel biologii prezentując klasie II LO fragment książki „Sekretne życie drzew” P.Wohlleben. Zdumiewające historie z życia  drzew ( ze znaczącym  udziałem bobrów) bardzo spodobały się młodym słuchaczom, którzy docenili również piękne, głośne czytanie Pani A.Zdun.

Uczniom klasy  III  LO  nauczyciel języka polskiego Pani Wioleta Tymińska–Bociąg przeczytała  fragment opowieści  o miłości Barbary  i Krzysztofa Baczyńskich w mrocznych czasach wojny  na podstawie książki „Ty jesteś moje imię” K. Zyskowska- Ignaciak.

 

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

 

 bip_logo_pomn1_grad