Narodowe Czytanie 2020 PDF Drukuj
piątek, 04 września 2020 06:40

 

Już w sobotę 5 września odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania 2020. Wszyscy zainteresowani i chętni będą głośno czytać „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

„Balladyna” powstała w 1834r. W Genewie. To romantyczny dramat, w którym dominują sceny tragiczne, nie brak jednak i komicznych. Balladyna to również imię głównej bohaterki. Utwór Słowackiego to opowieść o żądzy władzy i o dorastaniu do roli zbrodniarza. Nie przypadkiem imię głównej bohaterki nawiązuje do ballady, w której zazwyczaj pojawiają się motywy fantastyczne i elementy wierzeń ludowych.

Wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników ZS Nr 1 im. C. K. Norwida serdecznie zapraszam do wspólnego czytania  z wychowawcami klas i na lekcji języka polskiego. W bibliotece szkolnej 4 września i 7 września będziemy wspólnie czytać ,,Balladynę". 

 

 

                         

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

 

 bip_logo_pomn1_grad