O przeciwdziałaniu terroryzmowi z ppłk Dariuszem Krzysztofikiem PDF Drukuj
poniedziałek, 07 marca 2016 13:17

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie uczniów i nauczycieli naszej szkoły oraz I Liceum Ogólnokształcącego z p. Dariuszem Krzysztofikiem - Kierownikiem Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublinie.

P. Krzysztofik jest podpułkownikiem dypolomowanym w rezerwie, w 2004 roku brał udział w działaniach bojowych w Karbali w Iraku(na podstawie tych wydarzeń powstała ksiązka oraz film "Karbala" z 2015 roku). Potwierdzony udział w 80 akcjach bojowych. Wielokrotnie odznaczany za służbę odznaczeniami państwowymi i wojskowymi.

Odbył organizowane przez Dowództwo Centralne USA przeszkolenie dla analityków ds. ochrony wojsk i przeciwdziałania terroryzmowi. Pan Dariusz Krzysztofik opowiadał uczniom o rozwoju terroryzmu na świecie, technikach rekrutacji stosowanych przez ugrupowania terrorystyczne oraz zasadach zachowania się w czasie ataku terrorystycznego, sytuacji zakładniczej, itp.

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

 

 bip_logo_pomn1_grad