Dzień Otwarty 2016 w Norwidzie
121 marca w pierwszy, słoneczny dzień wiosny w Zespole Szkół Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku odbyła się szczególna uroczystość czyli DNI OTWARTE. Wszyscy zainteresowani mogli odwiedzić mury naszej szkoły, w nietuzinkowy sposób zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz poznać proponowane przez szkołę miejsca praktyk. Tego dnia obok uczniów z klas trzecich gimnazjów, nauczycieli oraz rodziców zaszczyciło nas wielu znamienitych gości. Zaproszenie przyjęli przedstawiciele uczelni wyższych, które objęły patronatem naszą szkołę oraz partnerzy strategiczni instytucji zewnętrznych, pracodawcy i firmy, z którymi szkoła współpracuje w ramach realizacji praktyk zawodowych naszych uczniów oraz szkoleń.
 • Wśród zaproszonych gości na naszej uroczystości pojawili się:
 • Ksiądz kanonik Leszek Surma – proboszcz Parafii pod wezwaniem Chrystusa Odkupiciela w Świdniku
 • Starosta Powiatu Świdnickiego – Pan Dariusz Kołodziejczyk  
 • vi-ce Starosta Powiatu Świdnickiego – Pan Waldemar Białowąs
 • Pan prof. dr hab. Franciszek Kluza - Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Pani dr hab. Katarzyna Kozłowicz  -Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Pan dr hab. Leszek Rydzak- Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Pani Monika Jarczyk- Uniwersytet Medyczny w Lublinie
 • Pani Karolina Bojarczuk - Uniwersytet Medyczny w Lublinie
 • Pani Katarzyna Malesza- Dzido – Prezes Fundacji Puławskie Centrum Przedsiębiorczości
 • Pan Dariusz Szałaj – dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Świdniku
 • Pan Mirosław Jakima -Ochotniczy Hufiec Pracy w Świdniku
 • Pan Marcin Troć- dyrektor Powiatowego  Urzędu  Pracy w Świdniku
 • Pani Maria Stachowicz -Cioczek właścicielka Restauracji Pałacowa  w Wierzchowiskach
 • Pani Pelagia Buchajska właścicielka Cukierni Finezja w Świdniku
 • Pani Karolina Bielak Bożena –menager  Hotelu Dwór Choina W Kazimierzówce
 • Pani Beata Grela – właścicielka Piekarni Grela w Mełgwi
 • Pani  Gabriela Bilkiewicz - Prezes Stowarzyszenia Aktywizacji Polesia Lubelskiego
 • Pan Paweł Szumski  - Poczta Polska Lublin
 • Pani Ewa Turowska - Poczta Polska Lublin
 • Pani Jolanta Cholewa - Poczta Polska Lublin
 • Pani Ewa Bracha – vice dyrektor  Gimnazjum nr 1 w Świdniku  
 • Nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 1 w Świdniku 
 • Nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 3 w Świdniku 
 • Nauczyciele i uczniowie Gimnazjum w Mełgwi

Z powodu pełnienia obowiązków zawodowych przybyć nie mogli:

 • Pan dr Kazimierz Chmielewski - Akademia Wychowania Fizycznego  w   Białej  Podlaskiej
 • Pani Teresa Kuśmierzak - dyrektor  Gimnazjum w Biskupicach
 • Pan Jacek Wardęga  - vi-ce dyrektor  Gimnazjum w Mełgwi

Głos zabrali:

 •  Ksiądz kanonik Leszek Surma- proboszcz Parafii pod wezwaniem Chrystusa Odkupiciela w  Świdniku
 • Pan Starosta Powiatu Świdnickiego – pan Dariusz Kołodziejczyk
 • Pan prof. dr hab. Franciszek Kluza - Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Pani dr Katarzyna Kozłowicz  -Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Pani Monika Jarczyk- Uniwersytet Medyczny w Lublinie
 • Pani Maria Stachowicz -Cioczek właścicielka Restauracji Pałacowa  w Wierzchowiskach
 • Panią Gabriela Bilkiewicz - Prezes Stowarzyszenia Aktywizacji Polesia Lubelskiego
 • Pana Paweł Szumski  z  Poczty  Polskiej Lublin

Przedstawiciele uczelni podkreślili, że kierunki proponowane przez naszą szkołę są doskonałym startem do dalszej kontynuacji ich na uczelniach wyższych.

Pracodawcy mówili o szerokiej ofercie praktyk oraz możliwości znalezienia zatrudnienia w branży hotelarskiej, gastronomicznej i logistycznej zarówno w naszym regionie, jak w całej Polsce.

Wszyscy mocno podkreślali, że obecnie jest zielone światło dla szkolnictwa zawodowego, a oferowane w szkole kierunki kształcenia dobrze wpisują się w aktualne potrzeby rynku pracy. Zachęcali młodzież gimnazjów do podjęcia kształcenia w kierunkach zapewniających zdobycie zawodu i pracy.

W ramach obchodów „Drzwi otwartych" w  Norwidzie przygotowaliśmy dla naszych gości szereg atrakcji, naprawdę dużo się działo.

Uczniowie Norwida chcieli pokazać i przybliżyć młodszym kolegom zawody, których uczą się w szkole na co dzień. Hotelarze przygotowali namiastkę pokoju hotelowego z pięknie zaścielonym łożem oraz inne atrybuty związane z pracą w hotelu, logistycy na swoim stoisku pokazywali min. działania związane z procesem planowania sprawnego przepływu towarów, kucharze i cukiernicy przygotowali dla wszystkich odwiedzających pyszne słodkości oraz przekąski wielkanocne. Miłą niespodziankę przygotowali też uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych, którzy podczas imprezy serwowali wszystkim własnoręcznie upieczone, ciepłe gofry oraz przepis na nie.

Obok przyszłych zawodów prezentowanych przez naszych uczniów stoiska wystawowe przygotowali również pracodawcy, którzy współpracują ze szkołą realizując praktyczny proces kształcenia młodzieży. Gościliśmy Cukiernię FINEZJA Pani Pelagii Buchajskiej ze Świdnika, Piekarnię GRELA z Mełgwi, Restaurację PAŁACOWĄ z Wierzchowisk oraz Hotel DWÓR CHOINY z Kazimierzówki i przedstawicieli Mleczarni w Piaskach.

Swoją ofertę zaprezentowała również POCZTA POLSKA z Lublina i Stowarzyszenie Polesia Lubelskiego KRAINA RUMIANKU z Hołowna.

W ramach przygotowanej części artystycznej zaproszeni goście mogli obejrzeć przedstawienie    „ Atlas uczniów" prezentujące różne typy uczniów,których można spotkać w szkole, między innymi męczennik lekcyjny, pracuś szlachetny, obibok obleśny itp. przygotowane przez panią Agnieszkę Mazurek, pokazy artystyczne w ramach wiosennego Art. Norwid przygotowane przez Panią Renatę Gierszon. Wystąpiły w nich: Paulina Konopska, Natalia Krysa oraz grupy taneczne z MOK przygotowane przez Panią Edytę Sochę. Później odbył się brawurowy pokaz mody. Uczniowie prezentowali różne stroje obowiązujące w pracy w ramach kierunków nauczanych w szkole. Pokaz przygotowała Pani Małgorzata Motyl.

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie statuetek „Cyprianów" przyznanych przez kapitułę szkoły w ramach  obchodów dni patrona szkoły. Wręczał je Pan dyrektor Krzysztof Gałan. Honorowego "Cypriana" przyznano Pani Krystynie Zarosińskiej, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Świdniku.

Poniżej kategorie i osoby, którym przyznano nagrodę:

 • Osobowość - Natalia Krysa 2Tlh
 • Najlepszy uczeń - Pawel Socha 3Tl
 • Najlepszy humanista - Paulina Konopska 2Tlh
 • Najlepszy Sportowiec - Konrad Podstawka 4Tl
 • Najlepsza sportsmenka - Weronika Krzysiak 4Tż
 • Najlepszy informatyk - Dawid Dobrowolski 3Tl
 • Najlepszy gastronom - Patrycja Psujek 4Tż
 • Znawca biblii - Paulina Sygara 1 Tż
 • 100% frekwencji - Klaudia Frączek 2Tlh

Następnie wicestarosta Waldemar Białowąs oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku wręczyli nagrody w konkursie plastycznym "Mój wymarzony zawód" zorganizowanym przez szkolnego doradcę zawodowego Annę Kołodziejczyk oraz w "Międzyszkolnym konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych" zorganizowanym przez Małgorzatę Bronisz.

Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom i odwiedzającym za udział w DNIACH OTWARTYCH i już dzisiaj zapraszamy na kolejne w przyszłym roku.

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad