Zakończenie roku maturzystów

W piątek 29 kwietnia w Zespole Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego  dla klas maturalnych. O godz. 13:00 pożegnaliśmy klasy Technikum nr 2: 4Th, 4Tż, 4TL oraz  3 klasę III Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami integracyjnymi.

Uroczystość rozpoczęła się od przekazania sztandaru Zespołu Szkół Nr 1 przez uczniów klas maturalnych przedstawicielom klas młodszych.

W części oficjalnej Pan Dyrektor Krzysztof Gałan wygłosił przemówienie, w którym podkreślił jak ważną rolę w życiu młodego człowieka i jego ukształtowaniu ma edukacja. Zachęcił, aby ten etap był dopiero początkiem ich drogi życząc maturzystom nie tylko dobrych wyników z egzaminu maturalnego, ale również sukcesów w dalszym życiu. Głos zabrał także przedstawiciel Rady Rodziców Pan Janusz Woźniak , który w imieniu wszystkich rodziców podziękował Dyrekcji oraz całemu gronu pedagogicznemu za trud włożony w nauczanie ich dzieci. W imieniu uczniów klas młodszych głos zabrał przewodniczący Samorządu Szkolnego Paweł Socha, który skierował wiele ciepłych słów w kierunku swoich starszych koleżanek i kolegów. W imieniu klas maturalnych podziękowania dla Dyrekcji, całego grona pedagogicznego, a w szczególności wychowawców przekazała uczennica klasy 4 TL Anita Woźniak.

Pan Dyrektor i wychowawcy poszczególnych klas wręczyli świadectwa z wyróżnieniem uczniom oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Uczniowie odebrali też dyplomy za wyróżnienia zdobyte w wielu konkursach pozaszkolnych. Nagrodzona  została reprezentacja szkoły zarówno ta, która brała udział w zmaganiach sportowych, jak i ta, która reprezentowała szkołę na licznych bankietach i akcjach promujących szkołę.

Następnie po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez Panią Małgorzatę Bronisz wraz z uczniami klas młodszych. Maturzyści wzruszyli się do łez oglądając prezentację przedstawiającą zdjęcia poszczególnych klas z najważniejszych wydarzeń podczas ich czteroletniej nauki w szkole i słuchając piosenek  Maryli Rodowicz „Ale to już było" i Ryszarda Rynkowskiego „Szczęśliwej drogi już czas" w przepięknym wykonaniu Kasi Kusy z klasy 1 TŻ. Nawet nauczycielom zakręciła się łezka w oku. Było lirycznie, ale i zabawnie kiedy uczniowie: Ania Maceńko, Ola Studzińska, Weronika Wójcik z klasy 2 TL, Paweł Socha, Dawid Dobrowolski z klasy 3 TL oraz Bartosz Wieczerzak z klasy 1 TL przedstawili scenkę rodzajową z życia maturzysty obejmującą okres przygotowań do matury oraz  egzaminy pisemne i ustne.

Uroczystość zakończyła się zrobieniem pamiątkowych  zdjęć każdej klasy maturalnej wraz ze swoim wychowawcą.

 

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad