Poznajemy tajniki zawodu – technik logistyk.
W czwartek 19 maja klasa III technik logistyk z wraz z nauczycielkami Panią G. Szwajewską i Panią E. Głowacką-Żuk pojechała na wycieczkę przedmiotową do magazynu „Eurocash" w Lublinie przy ulicy Mełgiewskiej. W trakcie wycieczki uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje magazyn i jakie czynności są w nim realizowane.

„Eurocash" to największy magazyn wysokiego składowania w naszym regionie, zajmuje powierzchnię 15 600 m2 i zaopatruje między innymi takie sklepy jak: Lewiatan , Groszek, Gamma korzystając przy tym z obcej floty transportowej.

W trakcie zwiedzania uczniowie zapoznali się z pracą pracowników magazynowych, sposobem rozmieszczania towarów w gniazdach regałowych  oraz wykorzystaniem środków transportu wewnętrznego.

Środki transportu wykorzystywane w magazynie to wózki widłowe wysokiego i niskiego składowania zasilane akumulatorami elektrycznymi, które nie są własnością firmy lecz są leasingowane. W trakcie wycieczki uczniowie mogli sami, ale  pod nadzorem pracownika dokonać przyjęcia towarów , wykorzystując do tego skaner, na którym znajdowały się informacje dotyczące : ilości , rodzaju towaru i terminu przydatności.

„Eurocash" wykorzystuje magazynowe systemy informatyczne: SAP i SOFT, których funkcjonowanie można było zobaczyć w praktyce.

Wycieczka przedmiotowa dała uczniom możliwość skonfrontowania wiadomości nabytych na przedmiotach zawodowych z praktyką.

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad