Rajdowiec Jakub Piątek w Norwidzie.
Dnia 2 czerwca bieżącego roku klasy logistyczne wzięły udział w spotkaniu z uczestnikiem Rajdu Dakar - Jakubem Piątkiem. Organizatorem spotkania były E. Głowacka- Żuk i G. Szwajewska. Jakub zaczął swoją przygodę dość wcześnie, gdyż w wieku 3 lat miał już pierwszy motocykl, co prawda był to elastyczny model, lecz w zupełności mu  wystarczył. W wieku 11 lat zdał egzamin na licencje sportową i rozpoczął starty w poważniejszych przedsięwzięciach. W 2013 roku zgłosił się do Akademii Młodych Talentów Orlen Team. Po złożeniu sportowego CV został zaproszony do Maroka, gdzie przeszedł wiele bardzo trudnych testów, których zaliczenie pozwoliło mu uzyskać roczne stypendium. W sezonie 2014 wystartował w 3 rundach mistrzostw świata cross-country, zaliczając każdy rajd. Po zdobyciu tytułu lidera w klasyfikacji Junior, przyszedł czas na realizację jednego z jego największych marzeń, jakim było wzięcie udziału w Dakar 2015. Udział w rajdzie Jakub zakończył na 8 etapie, gdzie doszło do poważnej awarii motocykla i dalszy udział stał się niemożliwy. Zapewniło mu to jednak awans do najlepszego rajdowego zespołu w Polsce, jakim jest ORLEN Team. W kwietniu 2016 roku doszło do  kontuzji podczas Mistrzostw Świata w Katarze i w chwili obecnej Jakub odpoczywa. Myślami już jednak wybiega w przyszłość do następnych rajdów, które są jego wielką pasją, ale i sposobem na życie. Osiągnięcie tak dużych sukcesów w wieku 25 lat wymagało wytrwałości i ciężkiej pracy przez wiele lat.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad