„Ach jak przyjemnie kołysać się wśród fal…” – wspomnienia z wycieczki przedmiotowej po Roztoczu
splyw16 września 2016 r. pięknego, słonecznego dnia młodzież naszej szkoły kolejny raz miała możliwość uczestniczenia w nietypowych lekcjach: historii, biologii i W-F w trakcie wycieczki przedmiotowej po Roztoczu. Organizatorem, a jednocześnie „dobrym duchem" imprezy, była Pani Danuta Dudzińska, nauczycielka w-f. Trasa spływu kajakowego po rzece Wieprz rozpoczynała się miejscowości Obrocz, a kończyła w Żurawicy. Całkowita długość przebytego odcinka wynosiła około 17 km. W czasie spływu uczniowie mogli podziwiać piękno przyrody oraz poznawać różnorodność organizmów Roztoczańskiego Parku Narodowego. Nie zabrakło też wiadomości na temat historii regionu, dziejów Zamojszczyzny w czasie II wojny światowej oraz partyzanckich walk w latach 1944-1945 na tym terenie.

Niezbędna była również duża sprawność fizyczna, którą wykazali się nasi uczniowie. Pomimo długości trasy oraz przeszkód, które pojawiały się w trakcie spływu humory wszystkim dopisywały. Po kilkugodzinnej przygodzie wszyscy chętnie zebrali się przy ognisku, gdzie mogli wymienić się wrażeniami i zdobytą wiedzą a także posilić osobiście upieczonymi kiełbaskami.

Zachęcamy wszystkich do aktywnego spędzania czasu i zapraszamy ponownie w czerwcu 2017 r. do udziału w kolejnej kajakowej eskapadzie. Tym razem planujemy dłuższą trasę.

Uczestnikom spływu pozostały niezapomniane wspomnienia, liczne zdjęcia i refren piosenki: „Ach jak przyjemnie kołysać się wśród fal...".

Organizatorem wycieczki była Danuta Dudzińska, nauczycielka w-f, „dobry duch" imprezy.

 

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad