Relacja z Targów GASTRO TRAVEL Świdnik 2017
II targi Degustacje potraw i koktajli, występy  kelnerskie, pokaz  mody hotelarskiej, występy artystyczno wokalne  i wiele innych – w takim klimacie odbyły się we wtorek 23 maja na Placu Konstytucji 3-go Maja  II Wojewódzkie Targi Turystyczno-Gastronomiczne „GASTRO-TRAVEL" Świdnik 2017.
Patronat honorowy nad imprezą objęli: Sławomir Sosnowski Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Dariusz Kołodziejczyk Starosta Powiatu Świdnickiego. Patronaty uczelni wyższych: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Akademia Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Patronat medialny: Telewizja Polska TVP3, Dziennik Wschodni, LSW24 Przegląd Świdnicki, ogólnopolskie czasopisma branżowe: Hotelarz i Przegląd Gastronomiczny. Impreza odbyła się dzięki wsparciu sponsorom: Spółdzielczy Bank Powiatowy w Piaskach, Dwór Choiny, Starostwo Powiatowe w Świdniku, Piekarnia Grela, Fundacja Puławskie Centrum Przedsiębiorczości, Bukieciarnia Anna Ekiert.
Wydarzenie otworzył Krzysztof Gałan, dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku, organizator targów i placówki kształcącej dla branży turystycznej gastronomicznej i logistycznej. Targi zorganizowano głównie z myślą o młodzieży, która stoi przez wyborem dalszego kierunku kształcenia. Jest to forma promocji naszej szkoły, która oferuje kierunki kształcenia związane z branżą hotelarsko – gastronomiczną.  Służą też prezentacji dorobku zawodowego i doświadczenia pracodawców związanych z tą dziedziną – podkreślił Pan dyrektor.
W wydarzeniu udział wzięli  przedstawiciele władz powiatu – starosta Dariusz Kołodziejczyk, wicestarosta Waldemar Białowąs, przedstawiciele uczelni wyższych, instytucji, partnerów zawodowych, sponsorów, młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz wszyscy zainteresowani.
Podczas Targów można było zwiedzać stoiska z ofertami usług takich przedsiębiorstw, uczelni i instytucji  jak: Hotel Dwór Choiny, OSM Piaski, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Powiatowy Urząd Pracy w Świdniku, Społem, Komnata Jana III Sobieskiego, FPCP, Słowiański Gród w Wólce Bieleckiej, OHP, Bukieciarnia Anna Ekiert, Centrum Nauki i Biznesu Żak, Gospodarstwo Agroturystyczne Szczepanówka.  Konkurs na najciekawsze  stanowisko wystawiennicze wygrali: Zespół Szkół Nr nr 1 im. K.C Norwida w Świdniku,  Słowiański Gród w Wólce Bieleckiej oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Mełgwi.
Podczas imprezy na zaproszonych gości czekało wiele atrakcji min. występy muzyczne, pokazy, warsztaty, konkursy czy degustacje. Wydarzenie swoim występem wokalnym uświetniły także  Katarzyna Kusy, Natalia Krysa, uczennice z klasy 1TŻ  z ZS Nr 1 oraz gościnnie Karolina Czubak z I LO.
Menu_gotuj_z_vipem.jpgJedną z głównych atrakcji targów był kolejny odcinek programu telewizyjnego Gotuj z VIP-em i Norwidem pt. „Grillowa majówka". W czasie pokazu starosta Dariusz Kołodziejczyk, wice starosta Waldemar Białowąs oraz dyrektor „Norwida"  Krzysztof Gałan wraz z uczniami z klas gastronomicznych prezentowali swoje pasje kulinarne, przyrządzając potrawy  z grilla, które następnie były serwowane przez gości VIP oraz uczennice klasy trzeciej technik logistyk.
Wśród wystawców znaleźli się m.in. Hotel Dwór Choiny, OSM Piaski, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Powiatowy Urząd Pracy w Świdniku, Społem, Komnata Jana III Sobieskiego. Konkurs na najbardziej atrakcyjne stanowisko wystawiennicze wygrali: Z.S nr 1 im. K.C Norwida, Słowiański Gród w Wólce Bielecki oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Mełgwi.
Dyrekcja szkoły oraz koordynator targów dziękują wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom administracji Zespołu Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida, którzy włożyli wiele wysiłku w organizację i przeprowadzenie Targów Gastro Travel Świdnik 2017. Szczególna wdzięczność  kierowana jest do instytucji i przedsiębiorstw za przyznanie patronatów honorowych, uczelni wyższych i medialnych oraz wsparcie sponsorów, co przyczyniło się do prestiżu i atrakcyjności wydarzenia.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
 
Koordynator Targów
Agnieszka Dziedzic
 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad