Hotelove spacery i nie tylko… po Zamościu
Baner-Hotelove-spaceryPromienie wschodzącego słońca obudziły nas tego poranka. 16 i 17 października klasa IV Technikum Hotelarstwa spędziła w niezwykłym mieście Zamość nazywanym „Perłą Renesansu".
Nasza przygoda z Zamościem rozpoczęła się odwiedzinami mieszkańców ZOO, które wzbudziły wiele pozytywnych emocji.
Potem przyszedł czas na Rynek Wielki z Ratuszem, kamieniczki z arkadami i attykami - wyjątkową renesansową architekturę.
Przysiadłyśmy chwilę w "Bohemie" by móc podziwiać malowniczy Rynek i trochę poobserwować tutejszych ludzi, następnie ruszyć dalej w stronę fortyfikacji i podziwiać je nie tylko z zewnątrz, ale poznać ich ukryte zakamarki.
Przekraczając bramę parku miejskiego znalazłyśmy się w innym wymiarze czasu. Niezliczona ilość alejek, schodów, mostków, park pełen złotych liści, widok spokojnej tafli stawu, zielonych wzgórz poruszyły nasze romantyczne serca.
Na naszej drodze znalazły się też zamojskie kościoły: Franciszkanów, Św. Mikołaja, Św. Katarzyny, Katedra zamojska, gdzie nie zabrakło próśb o egzaminy i maturę.
Głównym celem naszego pobytu jako hotelarzy była zamojska baza noclegowa.
Luksusowy Hotel Koronny, Carskie Koszary***, Hotel Renesans w centrum Starego Miasta i... Dom Rektorski wzbogaciły naszą wiedzę o dodatkowe informacje na ten temat. Poznałyśmy wystrój, organizacje pracy oraz ciekawostki na ich temat. Spotkałyśmy się z przemiłą obsługą i wielką życzliwością.
Pomimo naszego krótkiego pobytu w tym mieście wycieczka okazała się bardzo owocna, a urok zamojskich uliczek i zaułków na długo zostanie w naszej pamięci.
 
Małgorzata Motyl
 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad