Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych .

Zakończenie-roku-szkolnego-

27 kwietnia 2018r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 klas maturalnych, połączona z akademią z okazji zbliżającej się z 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 – go Maja. Część artystyczną opowiadającą o tym wydarzeniu historycznym przygotowali uczniowie klasy 2 LO z panem Łukaszem Soralem.

Uroczystość pożegnania absolwentów rozpoczęła się tradycyjnie od przekazania sztandaru szkoły przez uczniów klas maturalnych młodszym koleżankom i kolegom wraz ze słowami ślubowania.

Do maturzystów zwrócił się pan dyrektor Krzysztof Gałan. Piękne słowa wygłosił ksiądz Leszek Surma – proboszcz parafii Chrystusa Odkupiciela w Świdniku, następnie głos zabrał pan v– ce starosta powiatu świdnickiego Waldemar Białowąs, oraz przewodnicząca Rady Rodziców – pani Marzena Sygara. Wszyscy w swoich przemówieniach życzyli właściwych i mądrych wyborów w dorosłym życiu i oczywiście powodzenia na maturze.

Życzeniom i podziękowaniom nie było końca. W imieniu absolwentów wystąpiła Paulina Konopska uczennica klasy 4 TLH, a przedstawiciele klas maturalnych wręczyli dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom kwiaty.

Ciepłe słowa do starszych koleżanek i kolegów skierowała v-ce Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Paulina Sygara żegnając maturzystów w imieniu społeczności uczniowskiej.

Następnie wychowawcy wspólnie z panem dyrektorem wręczyli nagrody i świadectwa z wyróżnieniem najlepszym uczniom. Nagrodzeni zostali również absolwenci aktywnie pracujący w Samorządzie Uczniowskim oraz działający w wolontariacie szkolnym, wyróżniono również najlepszych sportowców.

Część artystyczna kończąca uroczystość pożegnania klas maturalnych pełna była wzruszeń. Szczególnie wystąpienie uczniów z klasy 4 TLH i 4TŻ w scenkach z życia szkoły z tego „co już było…”. Na zakończenie absolwenci do melodii zagranej przez Natalię Krysę wspólnie zaśpiewali piosenkę absolwenta i wyrzucili birety w górę.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego klas maturalnych przygotowali uczniowie z klasy 3 TLH, 3TŻ, 4 TLH i 4TŻ wraz panią Iloną Jaworską.

 

Ilona Jaworska

 

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad