MATURZYŚCI Z NORWIDA NA JASNEJ GÓRZE

W sobotę 22. września maturzyści z Zespołu Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku wzięli udział w XXXIV Pielgrzymce Lubelskich Maturzystów na Jasną Górę pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Uczniowie klas maturalnych wraz z opiekunami: ks. Grzegorzem Gutem, Agnieszką Mazurek; wychowawczyniami: Marzeną Leniak, Agatą Sędłak, Katarzyną Stempienik oraz Małgorzatą Motyl uczestniczyli w spotkaniu osób, które przyjechały do Częstochowy, aby poprzez modlitwę powierzyć Matce Bożej swoje przygotowania do egzaminów dojrzałości, prosić o mądrość na czas ich zdawania oraz o podejmowanie właściwych decyzji życiowych..

Pierwszym punktem programu była Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. Towarzyszyły jej głębokie rozważania skierowane do młodych oraz śpiew zespołu. Korzystając ze słonecznej pogody odwiedziliśmy najważniejsze miejsca Jasnogórskiego Sanktuarium: Kaplicę Cudownego Obrazu, Skarbiec oraz podziwialiśmy piękne widoki na panoramę Częstochowy z Wieży Jasnogórskiej. Kolejnym punktem była Godzina Ewangelizacji jako współczesna forma świadectwa wiary. Centralnym punktem pielgrzymki była wspólna Eucharystia w intencji maturzystów w monumentalnej Bazylice. Przewodniczył jej Ksiądz Biskup Stanisław Wróbel wraz z księżmi katechetami i duszpasterzami młodzieży.

Dziękujemy wszystkim maturzystom za wspólne pielgrzymowanie i życzymy samych sukcesów na maturze.

Ks. Grzegorz Gut

              Agnieszka Mazurek

 

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad