Pielgrzymka maturzystów

Pielgrzymka Maturzystów Archidiecezji Lubelskiej na Jasną Górę

 

29 września w sobotę odbyła się II tura 28. Pielgrzymki Maturzystów Arch. Lubelskiej na Jasnej Górze. Hasłem pielgrzymki było wezwanie Benedykta XVI: ‘Kto wierzy, nigdy nie jest sam’. Uczestniczyło w niej około 3 tys. młodych ludzi. Naszą szkołę reprezentowała 48 osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami i wychowawcami: Ks. Grzegorzem Gutem, Ryszardem Prochotą, Małgorzatą Motyl, Danutą Dudzińską, Grażyną Szwajewską.

 

Każdego roku jasnogórskie spotkanie gromadzi ponad 90% maturzystów uczących się w szkołach lubelskich. Jasnogórskie spotkania organizuje Wydział Katechetyczny z ks. prał. Ryszardem Lisem, który czuwa nad organizacją jasnogórskich spotkań od samego początku.

Maturzyści zgromadzili się na Mszy św. o godz. 17.00 w Bazylice. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Artur Miziński, biskup pomocniczy arch. lubelskiej. Koncelebrowało ok. 30 kapłanów. Zebranych w imieniu Jasnej Góry powitał o. Albert Szustek. Zebranym młodym ludziom paulin życzył: „abyście tu nabrali tej odwagi, tej siły, tej ufności, by rzeczywiście dojrzale wejść w wasze dorosłe życie”.

W czasie Mszy św. maturzyści, trzymając zapalone świece, odnowili swoje przyrzeczenia chrzcielne oraz dokonali Aktu Zawierzenia Matce Bożej Jasnogórskiej. Oprawę muzyczną przygotował zespół wokalno-muzyczny kleryków seminarium lubelskiego.
O godz. 20.00 w Kaplicy Matki Bożej młodzież wzięła udział w Jasnogórskiej modlitwie różańcowej, a o godz. 21.30 została odprawiona Droga Krzyżowa na Wałach jasnogórskich w pięknym wieczorowym klimacie z zapalonymi świecami.

Tegoroczny wyjazd na Pielgrzymkę Maturzystów Archidiecezji Lubelskiej na Jasną Górę cieszył się wielkim zainteresowaniem w naszej szkole. Maturzyści z wielkim entuzjazmem deklarowali chęć wyjazdu, aby zanosić modlitwy do Pani Jasnogórskiej o powodzenie w czasie egzaminów dojrzałości. Już w czasie drogi gorąco modliliśmy się o bezpieczną podróż, ale i pomoc Bożą w ostatniej, jakże ważnej klasie maturalnej. Dodatkowym atutem wyjazdu była piękna, słoneczna pogoda, która pomagała w szczególnym skupieniu modlitewnym na Jasnej Górze.

Myślę, że tegoroczna pielgrzymka pozwoliła maturzystom w szczerości serca wypowiedzieć swoje intencje u M.B Częstochowskiej, szczególnie prośby o pomoc w czasie matur. Były to też niezapomniane chwile spotkania z 3 tys. rówieśników dających przykład żywej wiary. Momentem kulminacyjnym była droga krzyżowa, która w ciemności gromadziła tłumy młodych ludzi z zapalonymi świecami.

Dziękujemy uczniom za obecność, nauczycielom za opiekę, a maturzystom życzymy sukcesów na maturalnych zmaganiach!

                                                                                                   

  Ks. Grzegorz Gut

 

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad