SZLAKIEM WĄWOZÓW LESSOWYCH

A1

W dniu 11.10.2013 klasa 2Tl wybrała się na 20km spacer z  Puław do Kazimierza Dolnego szlakiem wąwozów lessowych.

 

 

 

Po zwiedzeniu parku oraz znajdujących się w nim Świątyni Sybilli i Domku Gotyckiego ruszyliśmy w stronę Kazimierza Dolnego. Główną atrakcją marszu były unikatowe wąwozy lessowe ciągnące się przez większą część drogi. O tej porze roku setki mniejszych i większych wąwozów nabiera szczególnego wyglądu ze względu na kolory drzew oraz „kolorowych dywanów” z liści po których szliśmy. Po drodze minęliśmy Parchatkę (stok narciarski), następnie Zbędowice (pomnik pamięci Polaków zamordowanych w czasie II wojny światowej) i Bochotnicę (ruiny zamku Esterki oraz symboliczny pomnik „krwawej środy” z listopada 1942). Ostatnim wąwozem przed Kazimierzem był „Korzeniowy Dół”. Zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy do Kazimierza Dolnego, który przywitał nas słońcem i cudownymi kolorami wzgórz wokół miasta i w dolinie Wisły. Klasa 2Tl to kolejna już grupa uczniów ZS nr 1 w Świdniku, która uznała, że był to ich najpiękniejszy spacer.

 

 

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad