Spotkanie z Więźniarkami

31.03.2015 r. w sali kameralnej Centrum Kultury w Świdniku uczniowie klasy 2Tl z Zespołu Szkół nr 1 im C.K. Norwida na zaproszenie II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku uczestniczyli w przejmującym, niezwykłym spotkaniu z byłymi więźniarkami obozu KL Ravensbrück: Stanisławą Śledziejowską-Osiczko, Krystyną Zając, Zofią Baranowicz i Barbarą Piotrowską. Uroczystości wpisały się w ogólnopolskie obchody 70 rocznicy wyzwolenia KL Ravensbrück. Były ponadto prezentacją ogólnopolskiego projektu „O tym nie można zapomnieć – spotkania z kobietami, które przeszły przez piekło Ravensbrück” a także obozowej poezji Grażyny Chrostowskiej, rozstrzelanej 18 kwietnia 1942 roku. 

tn chrostowska


„To tylko zbyt wcześnie

Dotknęło mnie cierpienie,

Że cała się spaliłam 

Na martwy, jasny popiół

I pozostało tylko wytrwałe milczenie.

Co prawdę odsłania.

Wszak wciąż stoję w ogniu....”

 

Grażyna Chrostowska, KL Ravensbrück 


 

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad