Bolesław Prus kontra Adam Mickiewicz czyli matury czas zacząć.

tn P5046811W tym roku bez wsparcia kwitnących kasztanów absolwenci Zespołu Szkół nr 1 im. C.K. Norwida rozpoczęli zmagania z egzaminami maturalnymi.

Jak zwykle w pierwszym dniu matur młodzież zmagała się z językiem polskim, w tym roku jeszcze na starych zasadach dla wszystkich uczniów technikum oraz absolwentów z poprzednich lat, natomiast dla kończących 3-letnie licea matura odbywa się już według nowej podstawy. 

Bolesław Prus "Z legend dawnego Egiptu" albo "Obraz matki na podstawie 'Dziadów' i 'Ziela na kraterze' Melchiora Wańkowicza" to analizowane tematy w starej maturze, również Bolesław Prus ale z tekstem "Lalki" lub wiersz Elizabeth Bishop "Ta jedna sztuka" dla uczniów zdających na nowych zasadach.

We wtorek 5 maja uczniowie podejdą do egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym która w ubiegłym roku sprawiła najwięcej problemów.

6 maj to język angielski poziom podstawowy o 9, rozszerzony o 14. 

Z poziomem rozszerzonym języka polskiego uczniowie zmierzą się w dniu 7 maja, matematyką 8 maja.

Egzaminy ustne rozpoczną się 6 maja od języka niemieckiego i potrwają do 14.05.2015, szczegółowy wykaz zdających wywieszony jest na tablicy informacyjnej przy pokoju nauczycielskim Zespołu Szkół nr 1  im. C.K. Norwida.

Wszystkim życzymy jak najlepszych wyników.

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad