Jestem kucharzem, hotelarzem, logistykiem - zostań i Ty…
„Jeśli przygotowane pożywienie będzie smaczne, zdrowe i jeszcze ładnie wyglądało, to  powiedzenie przez „żołądek do serca" otworzy drzwi także do miłości" - tak kucharze zachęcali gimnazjalistów do swojego zawodu.

Dnia 29.04.2015 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. C. K. Norwida przygotowali dla gimnazjalistów powiatu świdnickiego prezentację kierunków kształconych w naszej szkole. Tradycyjnie „Dni Otwarte" w tym roku zostały przeprowadzone w formie pokazu mody, który prezentował stanowiska pracy, jakie można objąć po ukończeniu Norwida.

„Wybierając ten zawód nie miałam pojęcia, że mogę pracować na tak wielu różnorodnych stanowiskach. Praca trudna i odpowiedzialna, ale ambitna i ciekawa. Może dzięki Tobie usprawnimy transport towarów, może to Ty dasz pomysł na nowe rozwiązania w transporcie" – proponowali logistycy.

Logistycy, Hotelarze i Gastronomowie zaprezentowali przykładowych pracowników z tych kierunków. Przy humorystycznie dobranej muzyce z lekkim podtekstem :) można było poznać pracę prezesa firmy, dyrektora hotelu, menadżera, szefa kuchni, recepcjonisty, pokojówki czy ... konserwatora powierzchni płaskich.

Prezentacja zawodów przepleciona została rywalizacją sportową. Gimnazjaliści mieli okazję spróbować swoich sił w konkurencjach „zawodowych". W biegu slalomowym z tacą, walizką i na hulajnodze, warto było wziąć udział, ponieważ nagrodą były piłki siatkowe.

Na zakończenie uczniowie odegrali scenkę przybycia Jana Kowalskiego do hotelu "Norwid". Poprzez pobyt gościa w restauracji, przygotowanie posiłku, dostarczenie towaru oraz obsługę kelnerską pokazali czynności, które uczy się młodzież w naszej szkole.

„Hotelarstwo bardzo prężnie rozwija się na rynku pracy. My uczymy się tego zawodu na topie. Bezcenny jest uśmiech zadowolonego gościa. Ja będę hotelarzem.  Zachęcam - zostań i Ty".

Prezentacja multimedialna dopełniła całości podsumowując przekazane informacje potwierdzone bogatą galerią zdjęć.

Tego dnia można było również obejrzeć specjalnie przygotowane pracownie przedmiotowe, rozmawiać z uczniami i nauczycielami, a także spróbować pysznej szarlotki- specjalności Norwida.

Uczniowie naszej szkoły bardzo sympatycznie i profesjonalnie zaprezentowali swoje zawody. Przełamując stres pokazali fachowość swoich działań a przede wszystkim to, że to oni tworzą atmosferę  szkoły i to jak ona wygląda na zewnątrz.

Organizatorzy uroczystości składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do jej organizacji.

 

 

 

 EFRR plakat

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 

Sport w Norwidzie

 

 bip_logo_pomn1_grad