Powiedzieć – SUKCES - to za mało! – I Wojewódzki Przegląd Piosenki dla Nauczycieli 2016 PDF Drukuj
poniedziałek, 07 listopada 2016 09:53

baner-4-XI

I Wojewódzki Przegląd Piosenki dla Nauczycieli 2016 hasłem „Śpiewać każdy może Nauczyciel też nie gorzej"  zorganizowany przez Zespół Szkół Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku zakończył się olbrzymim sukcesem.

I miejsce w kategorii solista i II miejsce w kategorii zespół wyśpiewali Nauczyciele naszej szkoły. Liliana Sosnowska brawurowo wykonała piosenki „Samba na pożegnanie" oraz „Pokaż na co cię stać", a Nieobligatoryjna Organizacja Recytatorsko-Wokalno-Improwizacyjno-Degustacyjna „NORWID" w silnym składzie: Ewa Głowacka-Żuk, Grażyna Szwajewska, Wioletta Tymińska-Bociąg, Elżbieta Słowik, Marzena Leniak, Małgorzata Bronisz, Ryszard Prochota, Liliana Sosnowska, Agnieszka Baraniak porwała publiczność pełnym wokalno-aktorskich emocji wykonaniem piosenek „Czerwone korale" oraz „Orkiestry dęte". Laury zdobyte przez Nauczycieli ZS nr 1 w Świdniku były tym cenniejsze, że do wyrównanej rywalizacji stanęło ponad 90 nauczycieli z 14 szkół i placówek oświatowych województwa lubelskiego.

Zmagania wokalistów oceniła komisja konkursowa w składzie:

  • Beata Olszańska – przewodnicząca - Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im Rodziny Wiłkomirskich w Świdniku;
  • Waldemar Białowąs - Wicestarosta Powiatu Świdnickiego honorowy Patron I Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki dla Nauczycieli 2016;
  • Dariusz Tokarzewski - muzyk wokalista zespołu VoX, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Powiatu Świdnik;ii miejsce_spiew
  • Elżbieta Pałka - Wydział Edukacji, Kultury i Sportu
Wyniki I Wojewódzkiego Przegląd Piosenki dla Nauczycieli 2016

Miejsce w konkursie

Kategoria

Nazwa zespołu / placówki oświatowej

I

solista

Liliana Sosnowska - Zespół Szkół Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku

II

Edyta Bałaban – Stowarzyszenie Integracji Społecznej Warsztat Terapii Zajęciowej w Mełgwi

III

Rajmund Koch z Zespołu Szkół w Trawnikach

I

zespół

„The Teachers" z PCEZ w Świdniku

II

Nieobligatoryjna Organizacja Recytatorsko-Wokalno Improwizacyjno-Degustacyjna „NORWID” – Zespół Szkół Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku

III

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku.

Jury wyróżniło ponadto Szkołę Podstawową w Zofiówce, a wyróżnienie starosty otrzymała Magdalena Furgała.

Przegląd Piosenki przerodził się w znakomitą zabawę połączoną z „ciasteczkową" ucztą przygotowaną przez Monikę Bąk, Agnieszkę Dziedzic oraz Anne Mościbrodzką i serwowaną przez naszych uczniów: Weronikę Górską, Natalię Marciniak, Monikę Wodzyńską (2 TLH), Dawida Jasieczka, Mateusza Giletę (4 TŻ), pod kierunkiem Anny Kołodziejczyk. Wszyscy zaproszeni podkreślali profesjonalizm przygotowania imprezy zarówno w warstwie konkursowej, jak i kulinarnej.

Bezkonkurencyjni byli Sylwia Szymczak (2TLH), Paweł Socha (4TL) pełniący zaszczytną funkcję konferansjerów z lekkością, humorem i taktem prowadzących imprezę.

W trakcie przeglądu mieliśmy okazję podziwiania pokazu kelnerskiego prezentowanego przez Karolinę Wardę, Karolinę Kawiak, Agatę Orysz, Nikodema Szkudlarka, uczniów klasy 4 TH, laureatów IX Mistrzostw Polski Kelnerów „Junior Waiter" 2016, przygotowanych przez Małgorzatę Motyl.

Na „wyżyny wokalne" zabrali nas podczas mini koncertu: Mariusz Matera - artysta z Chełma, muzyk z przeszło 40 letnim dorobkiem artystycznym oraz Dariusz Tokarzewski, członek zespołu VOX.

Nad zorganizowaną w gościnnym hotelu „Lachówka" w Świdniku imprezą czuwał pełniący rolę gospodarza Krzysztof Gałan, dyrektor ZS nr 1 w Świdniku, Liliana Sosnowska oraz Sebastian Olech.

Bardzo dziękujemy Beacie Olszańskiej, Dariuszowi Kołodziejczykowi, Waldemarowi Białowąsowi, Dariuszowi Tokarzewskiemu, Elżbiecie Pałce, Dorocie Chudy, Agnieszce Miemczyckiej, sponsorom, a przede wszystkim uczestnikom I Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki dla Nauczycieli 2016 oraz znakomitej, „najlepszej na świecie" publiczności.

Mamy nadzieję, na spotkanie za rok.

 O wydarzeniu można poczytać również w lubelska.tvlsw24.plPowiat Świdnicki na FB

 

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

 

 bip_logo_pomn1_grad