Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021-2022 - SAPERE AUSO PDF Drukuj
poniedziałek, 27 czerwca 2022 00:00

 

...pełen trudnych, pracowitych dni, licznych codziennych  obowiązków, zadań do wykonania, ale i przyjemnych, niezapomnianych wrażeń. W życiu społeczności szkoły dzień zakończenia roku szkolnego jest jednym z najszczęśliwszych. Toteż w radosnym nastroju, w oczekiwaniu na upragnione przez Uczniów oraz Nauczycieli WAKACJI, 24 czerwca 2022 r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2021-2022. Uczniowie 2 klasy technikum logistycznego: Anastasja Ishchenko, Piotr Kozdroń, prowadzący z gracją i lekkością imprezę, po oficjalnym powitaniu zaproszonych Gości, Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz Społeczności Zespołu Szkół Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku złożyli Nauczycielom gorące podziękowania  za trud włożony w edukację, cierpliwość, konsekwencję, życzliwą pomoc w odkrywaniu mocnych stron uczniów, niestrudzone motywowanie do nauki i wywiązywania się z obowiązków szkolnych. Bez Państwa pomocy stwierdzili - nie moglibyśmy doskonalić siebie i wyznaczać nowych, szczytnych celów edukacyjnych oraz życiowych. Drodzy Nauczyciele, dziękujemy z całego serca za ten wspólnie spędzony rok szkolny, pełen inspirujących wyzwań, podczas którego pomagali nam Państwo zgłębiać tajniki wiedzy i zdobywać nowe umiejętności.”  Symboliczny bukiet kwiatów w imieniu Uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku na ręce Pani Dyrektor, Renaty Maziarz wręczyli uczniowie klasy 2 TL - Karolina Koperska, Aleksandra Woźniak oraz Mark Sui. 

sapere-auso-baner

Następnie Prowadzący przedstawili Najlepszych z najlepszych z “NORWIDA” w roku szkolnym 2021-2022:  3 klasy z najwyższą frekwencją oraz średnią ocen,  uczniów z najwyższą frekwencją roczną oraz najwyższą średnią ocen (4,75 i wyższą). 

Nagrody w postaci ciekawych albumów, książek ufundowanych przez Radę Rodziców oraz przygotowanych przez Wychowawczynie  dyplomów, listów gratulacyjnych dla Rodziców /Opiekunów wręczali nagrodzonym Uczniom i przedstawicielom wyróżnionych klas – Pan Tomasz Król - wicedyrektor ZS Nr 1 w Świdniku oraz Wychowawczynie klas - Panie Marzena Leniak - 3 LO, Agnieszka Mazurek - 2sb kucharz, Katarzyna Stempienik - 1 Tl, Liliana Sosnowska - 2 Tl, Małgorzata Motyl 1Th,  Anna Wójtowicz - 2 THŻ, Monika Bąk - 3 THŻg, Danuta Dudzińska - 3 TLg.  W przemówieniu Pani Renaty Maziarz, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku, podsumowującym pracę szkoły, znalazły się podziękowania dla Grona Pedagogicznego, wszystkich Pracowników szkoły, gratulacje dla nagrodzonych Uczniów, Ich Rodziców /Opiekunów oraz życzenia bezpiecznych, szczęśliwych wakacji dla Wszystkich zgromadzonych na akademii. Następnie głos zabrał Wicestarosta Powiatu Świdnik, Pan Bartłomiej Pejo, który zaszczycił Swoją obecnością naszą uroczystość. Dołączył się do podziękowań i życzeń, a następnie odczytał list przez Pana Łukasza Reszki, starosty Powiatu Świdnik, skierowany do Społeczności “Norwida. 
Uczniowie 2 klasy  technikum logistycznego m.in.: Karolina Koperska, Anastasja Ishchenko, Aleksandra Woźniak, Łukasz Pasieczny zamiast deklamowanych wierszyków / śpiewanych piosenek, czyli tzw. części artystycznej wykonali filmik przedstawiający historię naszej szkoły w kończącym się już roku szkolnym. Była to 12 minutowa „Historia Norwida w kalejdoskopie” - link do filmu.

Na zakończenie akademii,  Anastasja Ishchenko oraz Piotr Kozdroń, życzyli BEZPIECZNYCH, wspaniałych, słonecznych wakacji w gronie przyjaciół i najbliższych. Przypomnieli, iż szczegółowe informacje na temat zasad bezpieczeństwa w czasie wakacji, zostały przesłane emailem wszystkim Uczniów ZS nr 1 w Świdniku oraz Wychowawczyniom klas. Zachęcali też do zapoznania się z prezentacją i zapisania numerów telefonów alarmowych. Wyrazili też nadzieję, że w niedalekiej przyszłości, zamiast dyplomów najlepsi Uczniowie naszej szkoły będą odbierać podobne medale SAPERE AUSO, odważ się być mądrym, tym razem ustanowione nie przez Stanisława Augusta Poniatowskiego, ale przez Dyrekcję „Norwida”.  Prowadzący imprezę przypomnieli bohaterskich obrońców Ukrainy. “Całym sercem wspierajmy Ich walkę w obronie niepodległości. Z przesłaniem POKOJU i ZDROWIA!!!” Po akademii Uczniowie spotkali się z Wychowawczyniami klas i odebrali świadectwa oraz nagrody, dyplomy. Akademię przygotowali uczniowie klasy 2 TL pod opieką wychowawczyni Pani Liliany Sosnowskiej.

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad