Kolejny projekt w „Norwidzie” PDF Drukuj
czwartek, 09 listopada 2017 10:34

23215843 1996780837202846 1487943668402280893 oZ przyjemnością informujemy, że we wtorek 07.11. 2017 Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Świdniku Krzysztof Gałan podpisał w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie umowę o dofinansowanie kolejnego wniosku pt. Mistrzostwo w Zawodzie Kluczem do Sukcesu – II Edycja. Na spotkanie przybyli również Starosta Powiatu Świdnickiego – Dariusz Kołodziejczyk, Wice Starosta Waldemar Białowąs oraz Skarbnik Jan Chabros.

Projekt jest współfinansowany z Funduszu Europejskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 w ramach osi priorytetowej 12 Edukacja, kwalifikacje i kompetencje, działanie 12.4 Kształcenie zawodowe. Głównym celem projektu jest podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Zespole Szkół nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku poprzez organizację dodatkowych zajęć zawodowych i płatnych staży/praktyk realizowanych u pracodawców dla 100 uczniów z klas technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, technik logistyk oraz zasadniczej szkoły zawodowej kucharz/piekarz, kursów doskonalących i szkoleń zawodowych dla nauczycieli oraz poprzez doposażenie pracowni zawodowych. Budżet projektu to ponad 1 mln złotych.Termin realizacji zadań:  01.10.2018 – 31.10.2019.

Zadania w projekcie będą obejmowały realizację kursów i szkoleń takich jak:

 

  • Logistyk/spedytor
  • Prawo jazdy kat. B
  • Kurs obsługi wózka widłowego
  • Wykonywanie usług kelnerskich
  • Język angielski dla kelnerów
  • Menadżer gastronomii/organizator usług cateringowych
  • Przygotowanie do egzaminu zawod. dla uczniów technikum i zsz
  • Innowacyjne zajęcia Gotuj z VIP-em i Norwidem
  • Innowacyjne zajęcia rozwijające umiejętności zawodowe uczniów technikum i ZSZ: Warsztaty kulinarno-kelnerskie przygotowujące do pokazów w czasie Woj. Targów Turystyczno- Gastronomicznych.

 

Uczestnicy projektu otrzymają bezpłatne materiały dydaktyczne, kursy zakończą się egzaminami/certyfikatami (w tym VCC lub równoważnymi). Zespół projektowy ma nadzieję, że podobnie jak przy realizacji poprzednich edycji  chętnych do rozwijania wiedzy i umiejętności zawodowych  nie zabraknie.

 

 

Opracowała:

Agnieszka Dziedzic

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

 

 bip_logo_pomn1_grad