Akcja charytatywna PDF Drukuj

 

aniolki

W dniu 09.02.2012 r., w ostatnim tygodniu ferii zimowych, uczennice Technikum nr 2 wzięły udział w niezwykłej akcji charytatywnej. Odwiedziły dzieci-pacjentów Oddziału Hematologii Onkologii i Transplantologii Dziecięcej w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie. Wcześniej, w ogłoszonej wśród społeczności szkolnej zbiórce, zgromadziły pluszowe maskotki, zabawki, gry komputerowe, planszowe i zręcznościowe. Pluszaki wylądowały w ramionach małych pacjentów a pozostałe zabawki powiększyły wyposażenie szpitalnej sali szkolnej. Stamtąd mogą wypożyczać je wszystkie dzieci. Uczennice przygotowały też zabawę z dziećmi, do której niespodziewanie włączyli się ich rodzice.

 „Z masy solnej lepiliśmy razem aniołki, węże, koniki, pieski, baranki i wszystko to, na co pozwoliła dziecięca wyobraźnia. Mamy nadzieję, że na chwilę, wśród śmiechu i w cudownej atmosferze, chore na nowotwór dzieci (2-17 lat) zapomniały o swojej chorobie i ciężkiej walce o zdrowie i życie. Wyściskani i wycałowani przez personel szpitala opuszczałyśmy oddział zmęczone tym szczególnym rodzajem zmęczenia z przeświadczeniem, że czas spędzony wspólnie, to czas dobrze wykorzystany. Chcemy kontynuować spotkania z dziećmi i myślimy o kolejnych odwiedzinach. Planujemy wspierać maluchy i naszych rówieśników w walce z chorobą. To ważne, żeby pokazać im, że nie są same, że ich zdrowi koledzy myślą o nich i na tyle ile są w stanie będą starali się ich wspierać”.

Dziękujemy personelowi oddziału za pozwolenie na odwiedziny. 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad