VI Ogólnopolski Jesienny Konkurs Poezji Śpiewanej „Na strunach poezji” PDF Drukuj
piątek, 27 listopada 2015 12:32
25 listopada w auli Zespołu Szkół nr 1 im. W. Grabskiego w Lublinie odbyły się finałowe przesłuchania uczestników VI Ogólnopolskiego Jesiennego Konkursu Poezji Śpiewanej „Na strunach poezji". Następnego dnia tj. 26 w auli Caritas Archidiecezji Lubelskiej odbył się koncert finałowy laureatów konkursu. Nasza szkoła była tam obecna.

Miło nam poinformować, że uczennica Zespołu Szkół Nr 1 im. C.K. Norwida w Świdniku, z II klasy technikum logistycznego - Natalia Krysa wygrała nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu z tekstem lubelskiego poety – Józefa Czechowicza w VI Ogólnopolskim Jesiennym Konkursie Poezji Śpiewanej „Na strunach poezji". Natalia zaśpiewała tekst pt. „Jesienią", do którego sama skomponowała muzykę. Za wykonanie tego utworu otrzymała „Dzwoneczek Józefa Czechowicza" nagrodę Muzeum Literackiego im. Józefa Czechowicza w Lublinie. Nagrodę wręczał jej pan dyrektor muzeum dr Jarosław Cymerman.

Należy zauważyć, że do konkursu zgłosiło się około 100 uczestników z całej Polski. Do eliminacji finałowych i przesłuchań zaproszono 44. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych – gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Natalia zdobyła nagrodę ustanowioną po raz pierwszy od tej edycji konkursowej. Jury w składzie prof. Andrea Jaworska, dr Jarosław Cymerman, dr Piotr Selim zgodnie podkreśliło, ze poziom artystyczny tegorocznych zmagań był niezwykle wysoki, a młodzi artyści odkryli w prezentowanych tekstach „nutę człowieczą" przez co dotarli do emocji zgromadzonej publiczności. Gościem specjalnym koncertu był pan Łukasz Jemioła, który wykonał kilka swoich aranżacji i zaśpiewał dla zebranych.Opiekunem artystycznym Natalii Krysy była Renata Gierszon.

Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych.

Zdjęcia z pierwszego dnia przesłuchań:


Zdjęcia z finałowego koncertu laureatów:

 


 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad