XI Dzień Historyka na UMCS PDF Drukuj
piątek, 06 marca 2020 11:58

Uczniowie klasy 1TLG uczestniczyli w warsztatach historycznych zorganizowanych przez Instytut Historii Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. „Sławianie, my lubim sielanki - czas wolny Polaków” – to hasło przewodnie warsztatów. W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzieli się jak w przeszłości spędzano czas wolny.

Pod drodze na zajęcia uczniowie spotkali contubernium, jednostkę armii Imperium Rzymskiego. Legioniści kierowali grupy do miejsca warsztatów. Historia w grach komputerowych  - to temat pierwszych warsztatów, w których uczestnicy mieli okazję na wybranych przykładać dokonać analizy sposobów wykorzystywania wątków historycznych w konstruowaniu scenariuszy gier komputerowych.

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

 

 bip_logo_pomn1_grad