Praktyki zawodowe ... w Niemczech
 Praktyki zawodowe dla technika hotelarza i technika żywienia i usług gastronomicznych u partnera w Niemczech.


4 FANTASTYCZNE TYGODNIE SPĘDZONE W NIEMCZECH PDF Drukuj
piątek, 06 października 2017 09:25

Druga połowa wakacji dla części młodzieży ZS Nr 1 okazała się wielką przygodą. W połowie sierpnia 42 uczniów szkoły wyjechało do Niemiec, by w Lipsku odbyć 4-tygodniowe staże zawodowe. Praktykanci pracowali w branży gastronomicznej i hotelarskiej, gdzie mogli szlifować swoje umiejętności zawodowe oraz zdobywać nowe doświadczenia. Młodzież doskonaliła swój warsztat w stołówkach uniwersyteckich i korporacyjnych oraz w 3 i 4-ro gwiazdkowych hotelach. Każdego dnia uczniowie wykonywali zadania typowe dla swojego zawodu, a także starali się jak najlepiej komunikować w języku obcym. Poza praktykami grupa uczestniczyła w bogatym programie kulturalnym oraz zaplanowanych wycieczkach. Zwiedzanie Niemiec rozpoczęli od Lipska – miasta Jana Sebastiana Bacha i Johanna Wolfganga Goethe. Kolejny weekend młodzież spędziła w Berlinie, gdzie miała możliwość podziwiać m.in. siedzibę Kanclerz Niemiec, Reichstag, Bramę Brandenburską, czy pozostałości historycznego Muru Berlińskiego. Wycieczkę do stolicy Niemiec zakończyła wizyta w Muzeum Techniki. Praktykanci odwiedzili również Drezno, gdzie podziwiali zespół pałacowy Zwinger, drezdeńską Operę oraz ścienne malowidło „Orszak książęcy”. Wyjazd do Niemiec to nie tylko praca – uczniowie mieli sporo wolnego czasu, który spędzali na sportowych boiskach, placach zabaw i w klubie. Niemiecka przygoda to również wiele nowych znajomości, przyjaźni, ciekawych wspomnień i różnorakich doświadczeń. To także szkoła charakteru i radzenia sobie w nietypowych sytuacjach. Wszyscy jednogłośnie uważają, że wyjazd był owocny i z wielką chęcią wróciliby do Lipska lub pojechali na kolejne staże do innego kraju.

Agnieszka Mazurek

Agnieszka Romanek

Anna Mościbrodzka

 

 
MIĘDZYSZKOLNA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ NIE TYLKO TYCH ZAWODOWYCH PDF Drukuj
czwartek, 05 października 2017 10:28
 

wymiana

4 października w progach Zespołu Szkół Nr 1 gościliśmy młodzież z Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach upowszechniania projektu „Praktyki zawodowe dla technika hotelarza i technika żywienia i usług gastronomicznych u partnera w Niemczech”. Na wstępie przedstawiono zasady programowe projektu oraz wielkość dofinansowania. Następnie głos zabrał Pan Waldemar Białowąs, Wicestarosta Powiatu Świdnickiego, dla którego zagraniczne praktyki zawodowe to ogromna szansa dla młodzieży na sprawdzenie swoich umiejętności zawodowych oraz zdobycie nowych. Kolejnym punktem spotkania była prezentacja multimedialna przedstawiająca cztery tygodnie, które uczniowie „Norwida” spędzili w Lipsku. Spotkanie zakończyły barwne opowieści uczestników wyjazdu, praktyczne wskazówki poruszania się po niemieckich miastach oraz słowa zachęty dla rówieśników z PCEZ.

 

Agnieszka Mazurek

Agnieszka Romanek

Więcej…
 
Zajęcia z języka niemieckiego PDF Drukuj
piątek, 23 czerwca 2017 10:35
 Zajecia-z-jezyka-niemieckie
Zajęcia z języka niemieckiego przygotowujące do wyjazdu na staż w Niemczech
odbędą się w poniedziałek 26 czerwca 2017r. o godz. 12.00 w sali nr 58
Agnieszka Romanek
 
 
Zajęcia z j. niemieckiego PDF Drukuj
środa, 21 czerwca 2017 11:44
Zajęcia z j. niemieckiego
(dla osób wyjeżdżających na praktyki)
Środa 21. czerwca,
godz. 16.30  (może ulec zmianie)
sala 58
Agnieszka Romanek
 
UWAGA!!!
Informacja dla osób wyjeżdżających na praktyki do Niemiec
Bardzo proszę o dostarczenie mi wszystkich niezbędnych informacji (formularze, ankiety, upoważnienia, umowy- wszystko PODPISANE!!!)
najpóźniej do 23. czerwca 2017 r.
WAŻNE!!!!!
 
Agnieszka Romanek
 


 EFRR plakat

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

Sport w Norwidzie

 

 bip_logo_pomn1_grad