4 FANTASTYCZNE TYGODNIE SPĘDZONE W NIEMCZECH PDF Drukuj
piątek, 06 października 2017 09:25

Druga połowa wakacji dla części młodzieży ZS Nr 1 okazała się wielką przygodą. W połowie sierpnia 42 uczniów szkoły wyjechało do Niemiec, by w Lipsku odbyć 4-tygodniowe staże zawodowe. Praktykanci pracowali w branży gastronomicznej i hotelarskiej, gdzie mogli szlifować swoje umiejętności zawodowe oraz zdobywać nowe doświadczenia. Młodzież doskonaliła swój warsztat w stołówkach uniwersyteckich i korporacyjnych oraz w 3 i 4-ro gwiazdkowych hotelach. Każdego dnia uczniowie wykonywali zadania typowe dla swojego zawodu, a także starali się jak najlepiej komunikować w języku obcym. Poza praktykami grupa uczestniczyła w bogatym programie kulturalnym oraz zaplanowanych wycieczkach. Zwiedzanie Niemiec rozpoczęli od Lipska – miasta Jana Sebastiana Bacha i Johanna Wolfganga Goethe. Kolejny weekend młodzież spędziła w Berlinie, gdzie miała możliwość podziwiać m.in. siedzibę Kanclerz Niemiec, Reichstag, Bramę Brandenburską, czy pozostałości historycznego Muru Berlińskiego. Wycieczkę do stolicy Niemiec zakończyła wizyta w Muzeum Techniki. Praktykanci odwiedzili również Drezno, gdzie podziwiali zespół pałacowy Zwinger, drezdeńską Operę oraz ścienne malowidło „Orszak książęcy”. Wyjazd do Niemiec to nie tylko praca – uczniowie mieli sporo wolnego czasu, który spędzali na sportowych boiskach, placach zabaw i w klubie. Niemiecka przygoda to również wiele nowych znajomości, przyjaźni, ciekawych wspomnień i różnorakich doświadczeń. To także szkoła charakteru i radzenia sobie w nietypowych sytuacjach. Wszyscy jednogłośnie uważają, że wyjazd był owocny i z wielką chęcią wróciliby do Lipska lub pojechali na kolejne staże do innego kraju.

Agnieszka Mazurek

Agnieszka Romanek

Anna Mościbrodzka

 

 

 EFRR plakat

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 

Sport w Norwidzie

 

 bip_logo_pomn1_grad