4 FANTASTYCZNE TYGODNIE SPĘDZONE W NIEMCZECH PDF Drukuj
piątek, 06 października 2017 09:25

Druga połowa wakacji dla części młodzieży ZS Nr 1 okazała się wielką przygodą. W połowie sierpnia 42 uczniów szkoły wyjechało do Niemiec, by w Lipsku odbyć 4-tygodniowe staże zawodowe. Praktykanci pracowali w branży gastronomicznej i hotelarskiej, gdzie mogli szlifować swoje umiejętności zawodowe oraz zdobywać nowe doświadczenia. Młodzież doskonaliła swój warsztat w stołówkach uniwersyteckich i korporacyjnych oraz w 3 i 4-ro gwiazdkowych hotelach. Każdego dnia uczniowie wykonywali zadania typowe dla swojego zawodu, a także starali się jak najlepiej komunikować w języku obcym. Poza praktykami grupa uczestniczyła w bogatym programie kulturalnym oraz zaplanowanych wycieczkach. Zwiedzanie Niemiec rozpoczęli od Lipska – miasta Jana Sebastiana Bacha i Johanna Wolfganga Goethe. Kolejny weekend młodzież spędziła w Berlinie, gdzie miała możliwość podziwiać m.in. siedzibę Kanclerz Niemiec, Reichstag, Bramę Brandenburską, czy pozostałości historycznego Muru Berlińskiego. Wycieczkę do stolicy Niemiec zakończyła wizyta w Muzeum Techniki. Praktykanci odwiedzili również Drezno, gdzie podziwiali zespół pałacowy Zwinger, drezdeńską Operę oraz ścienne malowidło „Orszak książęcy”. Wyjazd do Niemiec to nie tylko praca – uczniowie mieli sporo wolnego czasu, który spędzali na sportowych boiskach, placach zabaw i w klubie. Niemiecka przygoda to również wiele nowych znajomości, przyjaźni, ciekawych wspomnień i różnorakich doświadczeń. To także szkoła charakteru i radzenia sobie w nietypowych sytuacjach. Wszyscy jednogłośnie uważają, że wyjazd był owocny i z wielką chęcią wróciliby do Lipska lub pojechali na kolejne staże do innego kraju.

Agnieszka Mazurek

Agnieszka Romanek

Anna Mościbrodzka

 

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

Sport w Norwidzie

 

 bip_logo_pomn1_grad