Smaki Niemiec- Dzień Dziecka w Norwidzie z niemieckim akcentem PDF Drukuj
środa, 30 maja 2018 14:09

Tradycją naszej szkoły jest spędzanie dnia dziecka na sportowo. Nie inaczej był w tym roku. Ostatnie dni maja upłynęły na przygotowaniu sportowo- kulinarnego wydarzenia na Orliku.

Uczniowie, którzy w wakacje 2017 r. spędzili pracowity miesiąc w Niemczech, odbywając staże u pracodawców w ramach projektu PO WER realizowanego na zasadach programu Erasmus+, również tym razem zaangażowali się w organizację uroczystości, na której gościli nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale również gimnazjaliści i którą swoją obecnością uświetnił wicestarosta powiatu świdnickiego, pan Waldemar Białowąs.

Uczestnicy projektu przygotowali na szkolnym boisku stoisko „Smaki Niemiec”, na którym serwowano przygotowane wcześniej, w ramach warsztatów kulinarnych w pracowni gastronomicznej naszej szkoły, typowe niemieckie przekąski, zarówno słodkie, jak np. migdałowe półksiężyce czy ciasto orzechowe, jak i słone, jak bawarska obatza- przekąska znana z Oktoberfest. Możliwość degustacji to jednak nie wszystko: jak na dzień sportu przystało, trzeba było wprowadzić element rywalizacji. Uczestnicy stażu w Niemczech przygotowali również konkurs pt. „Smaki Niemiec”, w którym mogli wziąć udział zarówno uczniowie Norwida, jak i goście z gimnazjów. Konkurs składał się z dwóch części- teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej wylosowani spośród chętnych uczestnicy mieli za zadanie odpowiadać na pytania dotyczące kuchni niemieckiej, natomiast część praktyczna polegała na przygotowaniu własnej wersji typowo niemieckiej sałatki ziemniaczanej, po wcześniejszym wprowadzeniu w temat przez uczennice, które taką potrawę serwowały w Niemczech. Decydujące znaczenie miał zarówno smak, jak i sposób podania. Chętnych nie brakowało. Uczestnicy stażu w Lipsku wystąpili w roli ekspertów. W jury znalazł się pan Dyrektor, Krzysztof Gałan jako przewodniczący, pani Monika Bąk, ucząca przedmiotów zawodowych gastronomicznych, pani Agata Sędłak, nauczyciel biologii i chemii oraz uczennica kl. 2TH, Natalia Flis. Mimo presji czasu, dzięki silnemu dopingowi z każdej strony, udało się przygotować smaczne potrawy. Jak mówi przewodniczący jury, wybór był trudny, ale ostatecznie zwyciężyły uczennice klasy 2 TŻ- Weronika Woś i Julita Czerniak, chociaż uczennice z Ukrainy deptały im po piętach. W części teoretycznej zwyciężył uczeń kl. 2TL Kacper Koczura, drugie miejsce zajął Kuba Maliszewski również z 2TL, a trzecie- uczennica zza wschodniej granicy- Krystyna Osatchuk. Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk starosty pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy atrakcyjne nagrody. A ci, którzy nie wzięli udziału w rywalizacji, mogli przynajmniej spróbować potraw, które za naszą zachodnią granicą poznali uczestnicy projektu PO WER.

Agnieszka Romanek

Anna Kołodziejczyk

 

 EFRR plakat

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 

Sport w Norwidzie

 

 bip_logo_pomn1_grad