Uczestnicy stażu w Lipsku na sesji Rady Powiatu PDF Drukuj
niedziela, 03 grudnia 2017 09:01

30. listopada 2017 r. uczestnicy stażu w Lipsku z naszej szkoły udali się na posiedzenie Rady Powiatu Świdnickiego, aby tam zaprezentować radnym oraz obecnym na sesji gościom nasze wrażenia z pobytu na praktykach w Niemczech. 42 uczniów Norwida spędziło cztery wakacyjne tygodnie w niemieckich zakładach pracy w ramach projektu PO WER realizowanego na zasadach programu Erasmus+ pt. „Praktyki zawodowe dla technika hotelarza i technika żywienia i usług gastronomicznych u partnera w Niemczech”. Po wprowadzeniu przez radną powiatu, panią Elżbietę Migut, nasi hotelarze i technicy żywienia wraz z ich kolegami z innych szkół powiatu- PCEZ oraz Zespołu Szkół w Piaskach, którzy również otrzymali dofinansowanie swoich staży w Lipsku- przedstawili wszystkim zebranym prezentację multimedialną dotyczącą pobytu w Niemczech oraz chętnie dzielili się wrażeniami z pobytu i opowiadali o zdobytym tam doświadczeniu. „Pobyt na praktykach za granicą to była przygoda życia”- mówiła Monika. „Nie tylko podszkoliliśmy się w zawodzie, ale też językowo. Trzeba było porozumieć się w zespole, gdzie nikt nie mówi po polsku. Trzeba było się przełamać. Początek był trudny, ale potem było już tylko lepiej.” „Byliśmy tam dobrze przyjęci. To pomagało.”- dodaje Karolina. „To był intensywny miesiąc, ciągle się coś działo. Dużo się nauczyliśmy i dużo też zobaczyliśmy: Drezno, Berlin, sam Lipsk. To piękne miejsca. Już teraz czekamy na kolejny projekt.”- podsumowuje Kinga. Wizyta na sesji Rady Powiatu dała nam możliwość pochwalenia się władzom powiatu i szerszemu gronu odbiorców naszym sukcesem. Zagraniczne praktyki były dla naszych uczniów nie tylko szansą podniesienia kwalifikacji zawodowych, ale też rozwoju osobistego. Mamy nadzieję, że staż w Lipsku to dopiero początek!

Agnieszka Romanek

Anna Kołodziejczyk

 

 EFRR plakat

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 

Sport w Norwidzie

 

 bip_logo_pomn1_grad