Relacja z konferencji: „Szkoła promująca zdrowie - bezpieczna szkoła” PDF Drukuj
wtorek, 11 października 2016 08:03
12W dniu 5 października 2016 r. w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyła się konferencja szkół promujących zdrowie.

W  wydarzeniu wziął udział wojewoda lubelski  Przemysław Czarnek, który otworzył wydarzenie wraz z lubelskim kuratorem oświaty Teresą Misiuk.
Uczestnikami konferencji byli koordynatorzy „Szkół Promujących Zdrowie", policjanci, przedstawiciele organów prowadzących szkoły, dyrektorzy placówek i nauczyciele. Naszą szkołę reprezentowała Pani Agnieszka Dziedzic.

W czasie spotkania uczestnicy wysłuchali prezentacji przedstawicieli policji, inspektoratu transportu drogowego i agencji rynku rolnego dotyczących m.in. zagrożeń terrorystycznych w szkołach, krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa, zasad współpracy policji z  placówkami oświatowymi czy promowania zdrowego żywienia wśród dzieci i młodzieży.

Podczas konferencji wręczono Wojewódzkie Certyfikaty Szkół Promujących Zdrowie, przyznawane na okres czterech lat przez kuratora oświaty. Nadanie tego dokumentu oznacza, że placówka jest Szkołą Promującą Zdrowie, a więc taką, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej, wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.

Wydarzenie zorganizowane zostało we współpracy Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy  Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz Agencji Rynku Rolnego.

W celu upowszechnienia programu  utworzono Zespół ds. Promocji Zdrowia w Szkole, a także powołano Krajowego Koordynatora ds. promocji zdrowia w szkole oraz wojewódzkich koordynatorów. Obecnie wszystkie województwa uczestniczą w sieci szkół, ponadto w celu koordynowania i skuteczniejszego wspierania pracy powołane zostały sieci rejonowe, powiatowe lub miejskie. Miło poinformować, że również Zespół Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku włączył się do tego przedsięwzięcia, co więcej nasza szkoła została koordynatorem szkół promujących zdrowie w powiecie świdnickim.

W związku z tym, czeka nas wiele ciekawych akcji  związanych z wprowadzeniem w.w. programu wśród uczniów, rodziców, nauczycieli i społeczności lokalnej.

Szczegóły wkrótce...

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

 

 bip_logo_pomn1_grad