POMAGALIŚMY NA ZIMOWISKU PDF Drukuj
poniedziałek, 23 lutego 2015 13:41
DLA DZIECI W PARAFII CHRYSTUSA ODKUPICIELA W ŚWIDNIKU

W pierwszym tygodniu ferii nasi wolontariusze z klasy I Tlh: Ania, Natalia, Ola, Magda, Weronika oraz z klasy II Tl: Paweł wraz z opiekunami, nauczycielem języka niemieckiego Magdaleną Wajdą–Hofą i ks. Grzegorzem Gutem pomagali w organizacji zimowiska przy Parafii p.w. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku. Zajęcia odbywały się w dniach 2 – 6 lutego, w wymiarze 4 godzin dziennie. Wolontariusze w koszulkach z logo „Norwida" pięknie promowali naszą szkołę prowadząc pomysłowe zajęcia z grupą ok. 40 dzieci ze świdnickich szkół podstawowych.

Mottem zimowiska były słowa piosenki „Żyjmy, jak można najpiękniej...". Nasi wolontariusze prowadzili zajęcia rozwijające zdolności poznawcze, manualne, a także uczące zasad moralności.

Inauguracją ferii była Msza Święta w kościele parafialnym wraz z poświęceniem świec gromnicznych. Następnie nasi wolontariusze oraz zespół „Nutki Chwały" z parafii N.M.P. Matki Kościoła uczyli młodszych kolegów piosenek, które towarzyszyły im podczas zimowiska. Wiele emocji dostarczyło także wykonywanie prac plastycznych do konkursu „Świdnik moje miasto – moja Mała Ojczyzna".

We wtorek odwiedziliśmy kolegów z Gimnazjum Nr 1 oraz podziwialiśmy przygotowane przez nich pokazy chemiczne. Tego dnia spotkaliśmy się także ze strażakami oraz zostaliśmy zapoznani z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa pożarowego.

W środę wybraliśmy się na spektakl pt. „Czerwony Kapturek" do Teatru Lalki i Aktora im. Andersena w Lublinie. Następnie spacerowaliśmy uliczkami Lubelskiej Starówki oraz udaliśmy się do Archikatedry Lubelskiej na krótką modlitwę.

Czwartkowy dzień upłynął przy radosnych rytmach balu karnawałowego z malowaniem twarzy. Tego dnia piekliśmy kiełbaski oraz śpiewaliśmy przy ognisku poznane wcześniej piosenki.

Podczas ostatniego dnia zimowiska odbył się konkurs recytatorski oraz konkurs piosenki religijnej. Ks. Leszek Surma – proboszcz parafii, podziękował naszym wolontariuszom za ich wzorową postawę i pomoc w organizacji zimowiska oraz wręczył nagrody uczestnikom konkursów, a także pozostałym dzieciom, które każdego dnia brały czynny udział w spotkaniach.

Nasi wolontariusze, Ania, Natalia, Ola, Magda, Weronika oraz Paweł chętnie poświęcili swój wolny czas, aby włączyć się w tę piękną inicjatywę. Młodzi ludzie wiedzą, że to co dajemy innym, często wraca do nas ze zdwojoną siłą. Wolontariat kształtuje w nas umiejętność pracy w grupie, daje nam szansę na zdobycie cennego doświadczenia, nabrania pewności siebie. To świetna okazja do poznania nowych, wspaniałych ludzi, którzy mają podobne zainteresowania oraz podobne spojrzenie na świat.

 

 EFRR plakat

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 

Sport w Norwidzie

 

 bip_logo_pomn1_grad