POMAGALIŚMY NA ZIMOWISKU PDF Drukuj
poniedziałek, 23 lutego 2015 13:41
DLA DZIECI W PARAFII CHRYSTUSA ODKUPICIELA W ŚWIDNIKU

W pierwszym tygodniu ferii nasi wolontariusze z klasy I Tlh: Ania, Natalia, Ola, Magda, Weronika oraz z klasy II Tl: Paweł wraz z opiekunami, nauczycielem języka niemieckiego Magdaleną Wajdą–Hofą i ks. Grzegorzem Gutem pomagali w organizacji zimowiska przy Parafii p.w. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku. Zajęcia odbywały się w dniach 2 – 6 lutego, w wymiarze 4 godzin dziennie. Wolontariusze w koszulkach z logo „Norwida" pięknie promowali naszą szkołę prowadząc pomysłowe zajęcia z grupą ok. 40 dzieci ze świdnickich szkół podstawowych.

Mottem zimowiska były słowa piosenki „Żyjmy, jak można najpiękniej...". Nasi wolontariusze prowadzili zajęcia rozwijające zdolności poznawcze, manualne, a także uczące zasad moralności.

Inauguracją ferii była Msza Święta w kościele parafialnym wraz z poświęceniem świec gromnicznych. Następnie nasi wolontariusze oraz zespół „Nutki Chwały" z parafii N.M.P. Matki Kościoła uczyli młodszych kolegów piosenek, które towarzyszyły im podczas zimowiska. Wiele emocji dostarczyło także wykonywanie prac plastycznych do konkursu „Świdnik moje miasto – moja Mała Ojczyzna".

We wtorek odwiedziliśmy kolegów z Gimnazjum Nr 1 oraz podziwialiśmy przygotowane przez nich pokazy chemiczne. Tego dnia spotkaliśmy się także ze strażakami oraz zostaliśmy zapoznani z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa pożarowego.

W środę wybraliśmy się na spektakl pt. „Czerwony Kapturek" do Teatru Lalki i Aktora im. Andersena w Lublinie. Następnie spacerowaliśmy uliczkami Lubelskiej Starówki oraz udaliśmy się do Archikatedry Lubelskiej na krótką modlitwę.

Czwartkowy dzień upłynął przy radosnych rytmach balu karnawałowego z malowaniem twarzy. Tego dnia piekliśmy kiełbaski oraz śpiewaliśmy przy ognisku poznane wcześniej piosenki.

Podczas ostatniego dnia zimowiska odbył się konkurs recytatorski oraz konkurs piosenki religijnej. Ks. Leszek Surma – proboszcz parafii, podziękował naszym wolontariuszom za ich wzorową postawę i pomoc w organizacji zimowiska oraz wręczył nagrody uczestnikom konkursów, a także pozostałym dzieciom, które każdego dnia brały czynny udział w spotkaniach.

Nasi wolontariusze, Ania, Natalia, Ola, Magda, Weronika oraz Paweł chętnie poświęcili swój wolny czas, aby włączyć się w tę piękną inicjatywę. Młodzi ludzie wiedzą, że to co dajemy innym, często wraca do nas ze zdwojoną siłą. Wolontariat kształtuje w nas umiejętność pracy w grupie, daje nam szansę na zdobycie cennego doświadczenia, nabrania pewności siebie. To świetna okazja do poznania nowych, wspaniałych ludzi, którzy mają podobne zainteresowania oraz podobne spojrzenie na świat.

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad