Wolontariat
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI „TAK, POMAGAM” PDF Drukuj
poniedziałek, 09 grudnia 2019 12:35
W dniach 6-7 grudnia miała miejsce ogólnopolska zbiórka żywności „Tak, pomagam". W akcję włączyli się również wolontariusze ZS Nr 1, którzy przez dwa dni zbierali żywność długoterminową oraz słodycze w świdnickich marketach Biedronka. Zebrane produkty jeszcze przed świętami trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta i tym samym umilą im nadchodzące Boże Narodzenie.
W tegorocznej edycji akcji wzięli udział: Oliwia Kowalik, Natalia Naróg, Klaudia Socha, Natalia Zawalska, Dawid Parczyński, Patryk Bognacki, Karolina Mazur, Emilia Mazur, Julia Siwiec, Patryk Kwiatuszewski, Konrad Gołębiowski, Łukasz Słomianowski, Łukasz Bielak, Magdalena Zielińska, Mateusz Stefańczuk, Oliwia Kasprzak, Oliwia Kałkucka, Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.

Agnieszka Mazurek
Ks. Grzegorz Gut
Więcej…
 
PACZUSZKA DLA MALUSZKA PDF Drukuj
poniedziałek, 09 grudnia 2019 12:34

paczuszka_dla_maluszka.jpg

Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza całą społeczność Zespołu Szkół Nr 1 do udziału w akcji „Paczuszka dla Maluszka”, której celem jest pomoc najmłodszym dzieciom i ich mamom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. W ramach akcji zbieramy pieluchy oraz artykuły chemii kosmetycznej, które następnie przekażemy podopiecznym Domu Samotnej Matki w Lublinie. Zbiórka trwa do 18 grudnia, a produkty można składać w pokoju nauczycielskim u opiekunów Klubu.

Prosimy o wsparcie akcji oraz pomoc najmłodszym!

Agnieszka Mazurek

Ks. Grzegorz Gut

 
NOWY SEZON SPOTKAŃ SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU PDF Drukuj
piątek, 20 września 2019 12:12

Jeszcze nie przebrzmiały echa wakacji, a Szkolny Klub Wolontariatu już rozpoczął kolejny rok swojej działalności. 12 września br. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie członków Klubu z opiekunami panią Agnieszką Mazurek i księdzem Grzegorzem Gutem. Wolontariusze zapoznali się z harmonogramem tegorocznych działań i planowanych akcji, jak również uzupełnili przedstawioną listę własnymi pomysłami. Opiekunowie Klubu przypomnieli zgromadzonej młodzieży samą ideę wolontariatu oraz kodeks etyczny dobrego wolontariusza.

Ponadto, podczas spotkania do grona wolontariuszy dołączyli kolejni uczniowie ZS Nr 1 chętni do niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym. Cieszymy się, że grupa systematycznie rozrasta się, a wolontariusze z zapałem angażują się w akcje pomocowe oraz dbają o atrakcyjność prowadzonych działań.

Już wkrótce odbędzie się pierwsza z zaplanowanych akcji, więc wszystkim wolontariuszom życzymy zapału do działania i wielu ciekawych zadań.

Agnieszka Mazurek

Ks. Grzegorz Gut

 
PRZEDŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI PDF Drukuj
niedziela, 14 kwietnia 2019 06:39

W dniach 29-30 marca odbyła się przedświąteczna zbiórka żywności „Tak, pomagam” organizowana przez Caritas, w którą włączyli się również wolontariusze naszej szkoły. W supermarketach „Biedronka” zbierali artykuły spożywcze i słodycze o długim terminie przydatności do spożycia. Wszystkie zebrane produkty trafią do potrzebujących osób i rodzin ze Świdnika. W trakcie zbiórki wolontariuszom udało się zebrać ponad 1000 kilogramów produktów.

W tą edycję akcji włączyli się: Oliwia Kowalik, Natalia Naróg, Kateryna Honcharenko, Łukasz Bielak, Patryk Niedźwiadek, Konrad Gołębiowski, Vladyslav Kurtinin (1tż), Agnieszka Trybuła, Paulina Karaś, Karolina Piekarczyk, Marceli Szarapajew (3lo), Joanna Stec, Żaneta Białkowska, Małgorzata Spryszak, Małgorzata Lech (2b), Emilia Szeremowicz (2tth), Natalia Gliniak (2tżl), Julita Czerniak, Aleksandra Krysa, Agnieszka Lech (3tż), Weronika Banach, Izabela Bereza, Julita Biszkont, Magdalena Gańska, Sylwia Karwat, Aneta Korneluk, Natalia Rudzka, Agata Sysa, Jagoda Świetlicka, Natalia Waśkowicz, i Filip Dec (3thl).

Agnieszka Mazurek

Ks. Grzegorz Gut

 
WOLONTARIUSZE NA BALU KARNAWAŁOWYM PDF Drukuj
środa, 30 stycznia 2019 11:19
29 stycznia br. wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunami panią Agnieszka Mazurek i księdzem Grzegorzem Gutem odwiedzili podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, gdzie wzięli udział w balu karnawałowym „Podwodny świat". Wspólne tańce, śpiewy i zabawy nie miały końca. Młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu przeprowadziła również konkursy dla młodszych i starszych uczestników balu. W spotkaniu w SOSW, które było szansą na nawiązanie nowych znajomości oraz miłe spędzenie czasu, wzięły udział Jagoda Świetlicka, Natalia Rudzka, Izabela Bereza, Julita Biszkont, Wiktoria Buj, Agata Sysa, Kinga Pachuta, Julita Czerniak, Agnieszka Lech i Weronika Woś.
Organizatorom dziękujemy za zaproszenie, a wolontariuszom za ich pomoc i zaangażowanie.
Agnieszka Mazurek
Ks. Grzegorz Gut
 
FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY PDF Drukuj
wtorek, 29 stycznia 2019 11:09
13 stycznia br. wolontariusze „Norwida" wzięli udział w 27 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mottem tegorocznej edycji są słowa „Pomaganie jest dziecinnie proste", a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Jagoda Świetlicka, Natalia Rudzka, Oliwa Kowalik i Kinga Ślusarz przemierzały ulice naszego miasta i zachęcały przechodniów do wsparcia akcji. Dzięki ich zaangażowaniu i wzorowej postawie udało się im zebrać około 2 tys. zł.
Serdecznie gratulujemy wyniku i dziękujemy za Wasz udział.
Agnieszka Mazurek
Ks. Grzegorz Gut
 
BOŻONARODZENIOWE JASEŁKA W SOSW I PSONI PDF Drukuj
wtorek, 29 stycznia 2019 10:53
8 stycznia br. Szkolny Klub Wolontariatu odwiedził podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świdniku i Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdniku, dla których wystawił Bożenarodzeniowe jasełka „Gwiazda jeszcze nie spadła". Podopieczni, przyzwyczajeni do naszych odwiedzin, z niecierpliwością czekali na kolejne spotkanie z wolontariuszami „Norwida", ale przede wszystkim ciekawi byli świątecznego przedstawienia. Zgromadzona widownia wystawione jasełka przyjęła z wielkim entuzjazmem, a gromkim braw nie było końca. Po przedstawieniu znalazł się również czas na wspólne kolędowanie oraz ciekawe rozmowy.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy wzięli udział w tych spotkaniach za ich zaangażowanie i pomysłowość.
Agnieszka Mazurek
Ks. Grzegorz Gut
Więcej…
 
ORSZAK TRZECH KRÓLI PDF Drukuj
wtorek, 29 stycznia 2019 10:47
6 stycznia br. członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu uczestniczyli w wydarzeniach Orszaku Trzech Króli, który już po siódmy przeszedł przez nasze miasto. Tegoroczne motto spotkania brzmiało „Odnowi oblicze ziemi". Jagoda Świetlicka, Natalia Rudzka, Natalia Gliniak i Partycja Galant zadbały, by w tym dniu mieszkańcom Świdnika nie zabrakło orszakowych gadżetów. Młodzież, pomimo przenikliwego zimna, z pełnym zaangażowaniem rozdawała Świdniczanom kolorowe korony, naklejki i śpiewniki. W tym dniu z wolontariuszami byli oczywiście obecni niezawodni opiekunowie pani Agnieszka Mazurek i ks. Grzegorz Gut.
Dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie i wsparcie akcji.
Agnieszka Mazurek
Ks. Grzegorz Gut
 
FINAŁ AKCJI „POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ” PDF Drukuj
czwartek, 03 stycznia 2019 09:51
ramka.jpg
20 grudnia br. Szkolny Klub Wolontariatu zakończył zbiórkę darów w ramach ogólnopolskiej akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę". Przez ponad dwa tygodnia uczniowie ZS Nr 1 przynosili produkty spożywcze, słodycze, środki czystości, artykuły papiernicze, ubrania i zabawki do szkolnego sztabu akcji. Wolontariuszom udało się zebrać około 100 kg darów, które w tym roku zostaną przekazane w dwa miejsca. Już tradycyjnie paczki otrzymają podopieczni Świetlicy SOS „Solidarność" w Świdniku oraz, za sugestią pani Elżbiety Słowik, pacjenci Zespołu Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.
Agnieszka Mazurek
Ks. Grzegorz Gut
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 12

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

Sport w Norwidzie

 

 bip_logo_pomn1_grad