Dzień 22. Zwycięstwo nad Tesalią czyli THESALONIKI PDF Drukuj
wtorek, 08 października 2019 07:09
6.10.2019
Dzisiaj odwiedziliśmy drugie co do wielkości miasto w Grecji – Thesaloniki. Nazwane na cześć Saloniki, żony króla Macedonczyków, po zwycięstwie nad Tesalią. Miasto to bardzo ciekawa i pełna
różnorodności aglomeracja położona u wybrzeży Morza Egejskiego. Od wieków mieszają się w niej kultury i narodowości, a historia przeplata się z nowoczesnością. Tuż obok zabytków rzymskich i bizantyjskich są tam wieżowce, galerie handlowe, ekskluzywne sklepy, bary i kawiarenki, gdzie wszyscy uwielbiają się bawić w rytmach greckiej muzyki.
Thesaloniki, mimo że położone nad morzem, nie mogą się pochwalić się ani jedną plażą. W tym ogromnym mieście Zosia zaproponowała nam grę. Dostaliśmy mapy z oznaczonymi 16 zabytkami, które trzeba było odszukać. Zwycięzca powinien pochwalić się jak największa liczbą selfi w tych miejscach. Było dużo biegania, błądzenia, ale udało się. Klaudia, Agnieszka, Julia i Paulina znalazły wszystkie zabytki i zgarnęły nagrodę.
 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

Sport w Norwidzie

 

 bip_logo_pomn1_grad