Dzień hiszpański
Dzień hiszpański jaki w naszej szkole zorganizowali uczniowie klas z językiem hiszpańskim pod wodzą Pani Anny Maliszewskiej przerósł oczekiwania nas wszystkich.

Gorące rytmy samby i rumby, które wykonała para z mistrzowską klasą taneczną z Akademii Tańca Pleskot, były wstępem do nauki salsy. Pan Jarosław Pleskot z charyzmą i wdziękiem poprowadził warsztaty taneczne dla naszych gości - uczniów gimnazjów Powiatu Świdnickiego. Równie dużo emocji co salsa, wzbudziła sztuka przyrządzania  hiszpańskich „tapas". Zaproszeni goście z zaangażowaniem tworzyli kulinarne  mini  dzieła z przygotowanych przez uczniów klas technikum żywienia  pod opieką Pani Małgorzaty Motyl składników. Niestety niektóre z nich nie dotrwały do werdyktu jury-po prostu zostały skonsumowane przez ich wykonawców. W arkana kuchni hiszpańskiej brawurowo wprowadził nas rodowity Hiszpan Antonio Tomas Mayor.

Taniec, stroje, utwory w wykonaniu laureatki Powiatowego Konkursy Piosenki  Obcojęzycznej  Natalii Krysy oraz uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im.W.Broniewskiego  Pawła Zaborka, Sylwii Kośki Piotra Kaciuczyka pozwoliły nam przenieść się do Hiszpanii.

W atmosferę hiszpańską ze znawstwem wprowadziła nas Pani Justyna Pyszczek  wykładowca KUL  i lektor Szkoły Językowej Dialogo– która o Hiszpanii wie chyba wszystko. Nam nie tylko opowiedziała o zwyczajach kulinarnych Hiszpanów, ale  również przeprowadziła swoisty quiz na temat Hiszpanii, który wszyscy zebrani zaliczyli.

Ta niecodzienna impreza nie odbyłaby się bez prowadzących – Ani Maceńko, Oli Studzińskiej i Pawła Sochy, ani bez aktywnych sojuszników. Dziękujemy Panu Dyrektorowi Krzysztofowi Gałanowi za wsparcie finansowe, Pani Małgorzacie Warszyńskiej ,Danucie Dudzińskiej i Panu Józefowi Wierzchosiowi za  ogromną pomoc organizacyjną.

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad