Tydzień z Norwidem
Tydzień z Norwidem pod takim hasłem społeczność Zespołu Szkół Nr 1 obchodziła tegoroczne Dni Patrona Szkoły.

14 marca 2016 roku kapituła ( zgodnie z regulaminem) ogłosiła listę laureatów „Cyprian 2016" którym wręczono statuetki podczas Dnia Otwartego Szkoły 21 marca 2016 r.

Równie ważne i zaszczytne są nominacje do tego wyróżnienia zgłaszane przez poszczególne klasy wraz z wychowawcami. Zatem przedstawiamy listę tegorocznych kandydatów w kategorii:

Honorowy Cyprian Krystyna Zarosińska dyrektor Gimnazjum nr 1, Adam Żurek dyrektor MO,

„Osobowość Norwida" Natalia Krysa II Tlh, Katarzyna Kusy I TŻ,

„Najlepszy uczeń" Paweł Socha III TL, Monika Szczęśniak II THL, Małgorzata Brodaczewska I TŻ Weronika Krzysiak  IV TŻ, Katarzyna Zapalska IV TH ,Michał Szponar III LO, Bród Patrycja III TH,

„Najlepszy Humanista" Paulina Konopska kl. II TLH,Dul Emilia  III TL, Małgorzata Brodaczewska I TŻ, Weronika Tatara III TŻ, Beć Magdalena III Th, Orysz Agata III Th, Ewa Głażewska IV TH,

„Najlepszy Sportowiec" Bartłomiej Kołtun II TŻ, Konrad Podstawka IV TL ,Rafał Paluszek I TŻRafał Feret- III TL ,Damian Brankiewicz II TLH, Jarosław Szymański III Th,

„Najlepsza Sportsmenka" Weronika Wójcik II TLH, Góźdź Malwina III TL,  Izabela Kaszczuk I TŻ Weronika Krzysiak IV TŻ, Joanna Gliniak III LO, Anita Strug II TŻ, Sylwia Bobel III TH,

„Najlepszy Informatyk" Krzysztof Pankowski I TŻ, Dawid Dobrowolski -III TL ,Paweł Socha III TL,

„Nowoczesny Gastronom" Mateusz Korniluk II TLH, Martyna Szabała I TŻ, Patrycja Psujek IV TŻ, Sylwester Manaj III TŻ, Dawid Jasieczek III TŻ, Anita Strug II TŻ, Sylwia Bobel III TH, Karolina Kawiak III TH, Kania Klaudia III TH, Karolina Warda III TH,

„Znawca Biblii" Skrajnowska Jolanta III TL, Paulina Sygara I TŻ, Aleksandra Martyna III LO,

„100 % frekwencji" Klaudia Frączek II TLH, Woźniak Łucja I LO, Paweł Socha III TL, Lech Iwona ITŻ, Kacper Prokop II LO, Przemysław Mąka III LO, Agata Brodaczewska IV TL, Bród Patrycja III TH, Charytańska Iwona III TH Gratulujemy.

Od wtorku do piątku pierwsze lekcje rozpoczynały się poezją Norwida - uczniowie i nauczyciele przed rozpoczęciem lekcji czytali: "W Weronie", "Do Bronisława Z.", "Moja Piosnka (II)", "Ty mnie pieśni pokornej nie wołaj..."

Środa należała do klasy I TLh, która ( po uzyskaniu stosownych zgody ) cytat z poezji C.K. Norwida „Przyszłość ocala co jej potrzebne" w ramach happeningu uwieczniała na chodnikach Świdnika. Podczas tej akcji spotkaliśmy się z żywym zainteresowaniem i sympatycznymi komentarzami mieszkańców miasta.

 

Konkurs o życiu i twórczości Cypriana Kamila Norwida „Śladami Norwida" wygrały uczennice Gimnazjum nr 1 Kamila Kopeć ( I miejsce), Aleksandra Gwarda ( II miejsce ) które znakomicie przygotowane przez Panią Joannę Czerniak nie popełniły żadnego błędu w I turze konkursu.
O wysokim poziomie konkursu może świadczyć fakt, iż III i IV miejsca były zdobywane w dogrywkach, zajęły je uczennice klasy I TLH z ZS Nr 1 Anita Sawicka i Angelika Zygmuntowicz. Rywalizacja była zaciekła i wzbudziła dużo emocji niewątpliwie podsycanych przez jakże zabawnego  prowadzącego - „Szefa" Samorządu Uczniowskiego, ucznia klasy III TL Pawła Sochę.

 

 

Szczególnym wydarzeniem był spektakl oparty na wierszu Cypriana Kamila Norwida „Bliscy" przygotowany w ramach innowacji teatralnej przez uczniów naszej szkoły i podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdniku pod kierunkiem Pani Katarzyny Szajewskiej. Występ aktorów wzbudził niesamowity nastrój, który udzielił się również widzom i wywołał w nich chwilę refleksji przy nostalgicznych dźwiękach muzyki  Fryderyka Chopina.

 

Organizatorzy „Tygodnia z Norwidem" mają nadzieję, że Patron Szkoły Cyprian Kamil Norwid został przypomniany uczniom klas starszych, a zaprezentowany klasom pierwszym, które  pogłębiać będą swoją wiedzę o nim w kolejnych latach nauki w naszej szkole.

To był tylko tydzień, ale Norwid był tak nietuzinkową postacią życia literackiego i artystycznego, że można, a nawet trzeba o nim debatować jeszcze dużo, dużo dłużej.

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad