I Wojewódzkie Targi Turystyczno-Gastronomiczne GASTRO TRAVEL Świdnik 2016

18.05.2016r. na Placu Konstytucji 3 Maja w Świdniku odbyły się I Wojewódzkie Targi Turystyczno – Gastronomiczne „GASTRO TRAVEL" Świdnik 2016, których organizatorem był Zespół Szkół Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku. Patronat honorowy nad imprezą objęli Prezydent Miasta Lublina – Krzysztof Żuk, Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Powiat Świdnicki w Świdniku. Zaprezentowało się osiemnastu wystawców z branży gastronomicznej i turystycznej.

Katalog wystawców

 

Nazwa wystawcy

Rodzaj prezentacji na stanowisku

1.

Zespół Szkół Nr 1

im. Cypriana Kamila Norwida

w Świdniku

 

1)Pokaz sporządzania sushi

2)Dekorowanie i degustacja wyrobów cukierniczych

3)Warsztaty grillowania

4)Promocja kierunków kształcenia: technik hotelarstwa, technik żywienia, kelner, kucharz, cukiernik, wędliniarz, logistyk

2.

Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach

1)Warsztaty i degustacje kulinarno-cukiernicze

2)Fontanna czekoladowa

3)Promocja kierunków gastronomiczno-hotelarskich

3.

Air Show Flair

Pokazy i degustacje barmańsko – baristyczne, konkursy z nagrodami(do wygrania vouchery na bezpłatny kurs barmański)

4.

Hotel Victoria w Lublinie

Prezentacja usług hotelarsko - gastronomicznych

5.

Syntea S.A. w Lublinie

Prezentacja oferty szkoleniowej, współpracy z przedsiębiorcami i instytucjami

6.

Fundacja Puławskie Centrum Przedsiębiorczości

Prezentacja oferty szkoleniowej, współpracy z przedsiębiorcami i  instytucjami, konkursy z nagrodami

7.

 

 

 

Stowarzyszenie Aktywizacji Polesia Lubelskiego – Kraina Rumianku w Hołownie

Prezentacja oferty usług turystyki wiejskiej, imprez kulinarnych, wyrobów z Krainy Rumianku, degustacja Zupy Anastazji Żebraczki

 

8.

Malowany Świat

Małgorzaty Ewy Czernik z Krainy Rumianku

Prezentacja działalności artystycznej Pani Małgorzaty Ewy Czernik: malarki, poetki, choreografa, autorki Tańczących  Ogrodów. Artystka zaprasza na warsztaty malarskie – malowanie na ubraniach.

9.

Słowiański Gród

z Wólki Bieleckiej

Prezentacja kuchni człowieka pierwotnego i wczesnośredniowiecznego,

pokaz strojów i uzbrojenia wojów średniowiecznych

10.

Don Cesar

Restauracja Meksykańska

Warsztaty sporządzania potraw kuchni meksykańskiej przez szefa kuchni  Adriana Moreno Espejel, który zaprasza na prezentacje i degustacje

11.

Cukiernia Łakomczuszek

w Piaskach Górnych

Prezentacja i degustacja wyrobów ciastkarskich  i cukierniczych

12.

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Nr 1 w Lublinie

Prezentacja kierunków gastronomicznych, warsztaty kulinarne, degustacje potraw i wypieków

13.

Robotnicze Stowarzyszenie

Twórców Kultury

Prezentacja działalności Stowarzyszenia, wystawa prac artystycznych

14.

Gmina Trawniki – Gminny Ośrodek Kultury

Prezentacja oferty turystyczno – artystycznej Gminy Trawniki. Pokazy rękodzielnicze:
1) Filcowanie na mokro
2) Pokaz czerpania papieru
3) Pokaz rzeźbienia w drewnie.

15.

Gospodarstwo Ogrodnicze Szczepanówka - Elżbieta Buła

Oferta wyrobów z zakresu przetwórstwa owocowo-warzywnego: soki wieloowocowe, bezpośrednio tłoczone ze świeżych owoców i warzyw, bez dodatków konserwantów i cukru

16.

Zakłady Mleczarskie

w  Piaskach

Prezentacja działalności, oferty produkcyjnej, degustacja wyrobów mleczarskich

17.

Hotel Campanile w Lublinie

Prezentacja oferty usług hotelarsko - gastronomicznych

18.

Watra Travel – kolonie, obozy, wczasy

Promocja form wypoczynku ze szczególnym uwzględnieniem wyjazdów do Bułgarii

Swoją ofertę zaprezentowały również Dinozaury z Krasnobrodu, które zaprosiły do wspólnej zabawy wszystkich uczestników Targów.

Wśród gości honorowych i partnerów branżowych gościli przedstawiciele uczelni wyższych, z którymi szkoła podpisała umowy partnerskie – Uniwersytet Przyrodniczy, AWF Biała Podlaska oraz partnerzy strategiczni – Klaster Gastronomiczny, Puławskie Centrum Przedsiębiorczości, Hołowno Kraina Rumianku. Patronat medialny objęli TVP3 Lublin, Panorama Lubelska, Lubelska TV, Radio Lublin, TKŚ, Nowy Tydzień, Hotelarz, Przegląd Gastronomiczny, Przegląd Świdnicki, Dziennik Wschodni, Moda i Uroda. Serdeczne podziękowania dla sponsorów, bez których organizacja targów byłaby niemożliwa – Hołowno Kraina Rumianku, Hotel Victoria, Spółdzielczy Bank Powiatowy w Piaskach, Cukiernia Finezja, Cukiernia Grela, Klaster Gastronomiczny, Puławskie Centrum Przedsiębiorczości oraz SYNTEA.

Program targów był niezwykle atrakcyjny. Po oficjalnym otwarciu Targów i powitaniu gości  honorowych, partnerów branżowych, sponsorów, powitaniu  wystawców, uczniów, zwiedzających przez dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. C.K. Norwida w Świdniku Pana Krzysztofa Gałana oraz po przemówieniach  przedstawicieli władz wojewódzkich i lokalnych odbyły się występy muzyczne i pokaz mody przygotowany przez Zespół Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku.

Atmosferę i pochmurną pogodę rozgrzały dodatkowo pokazy Adriana Moreno Espejel - szefa kuchni z restauracji Don Cesar, który zdradził tajniki kuchni meksykańskiej oraz  pokazy tańca latyno - amerykańskiego w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku.

Równie wiele emocji dostarczył pokaz barmański – „Air Show Flair". Po nim nastąpiło wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym: Walory turystyczne Lubelszczyzny. Targi uświetniły również warsztaty artystyczne - plener malarski Grażyny Łańcuckiej z Krainy Rumianku:" Świdnicka Wiosna" oraz  „Tańczące Ogrody" Małgorzaty Ewy Czernik z  Krainy Rumianku w towarzystwie pięknych „Dziewcząt – Kwiatów" z Zespołu Szkół Nr 1 im. C.K. Norwida w Świdniku. Kolejnym etapem atrakcji były  występy muzyczne i druga część  pokazu mody w wykonaniu uczniów  Zespołu Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku.
Ogłoszono również Konkurs na najciekawsze stanowisko wystawiennicze, do którego mogli przystąpić wszyscy wystawcy. Dużo emocji wywołał „Pokaz tańca z ogniem" przygotowany przez Słowiański Gród z Wólki Bieleckiej oraz pokaz tańca latyno – amerykańskiego przygotowany przez Laura Cifuentes Franco, Miguela Angela Garcia Barrio i uczniów Zespół Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku.

Uczestnicy Targów mogli też zwiedzać  stanowiska, degustować przygotowane potrawy, brać udział w pokazach i w konkursach z nagrodami. Dla najmłodszych przygotowano zabawy z dinozaurami i krasnalami.

Podczas Targów głoszono również wyniki „Konkursu na najciekawsze stanowisko wystawiennicze" I Wojewódzkich Targów Turystyczno – Gastronomicznych „Gastro Travel" Świdnik 2016, Jury w składzie:

Monika Szumiło – Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach

Monika Frączek – Syntea S.A.

Agnieszka Romanek – ZS Nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku

dokonało podliczenia głosów oddanych przez wszystkich uczestników – wystawców  targów :

I miejsce - Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach

II miejsce – Gmina Trawniki – Gminny Ośrodek Kultury

III miejsce Malowany Świat Małgorzaty Ewy Czernik z Krainy Rumianku

Wyróżnienia:

Cukiernia Łakomczuszek w Piaskach Górnych

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 1 w Lublinie

Hotel Campanile w Lublinie

Organizacja Targów okazała się niezwykłym przedsięwzięciem logistycznym, przy którym zaangażowana była cała społeczność Zespołu Szkół Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku. Zdobyte w tym roku doświadczenia pozwolą nam na jeszcze lepszą organizację w roku przyszłym. Serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w Targach zaproszonym gościom, sponsorom oraz patronom honorowym i medialnym, za organizację - uczniom i nauczycielom. Pomysłodawczynią organizacji Targów i koordynatorka przedsięwzięcia była Pani Agnieszka Dziedzic – nauczyciel przedmiotów gastronomicznych i hotelarskich.

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

 

 bip_logo_pomn1_grad