IX Rajd Pieszy Młodzieży Ponadgimnazjalnej Powiatu Świdnickiego

W dniu 21 maja 2010r. dziesięcioro śmiałków z"Norwida" wraz z młodzieżą z innych szkół wyruszyło na pieszy rajd ze Świdnika do Krzesimowa.

Rajd rozpoczął  Starosta Powiatu Świdnickiego  Pan Mirosław Król - poprowadził przez Krępiec do zabytkowej stacji kolejowej w Minkowicach. Następnie uczestnicy udali się trasą wśród urokliwych łąk i stawów do Mełgwi. Na miejscu wszyscy mieli okazję wysłuchać historii kościoła w Mełgwi oraz ludzi związanych z tą miejscowością. W dalszej części rajdu uczestnicy powędrowali do Krzesimowa, po drodze cześć z nich zaczęła odczuwać trudy pieszej wędrówki. W Krzesimowie obejrzeli zabytkowy zespół dworsko - parkowy oraz cmentarz z mogiłami żołnierzy poległych podczas I i II Wojny Światowej, a także groby setek pomordowanych w latach 1944-1946 więźniów Obozu Pracy NKWD i UB - miejsce to zwane jest obecnie Doliną Krzyży. Po chwili zadumy uczestnicy rajdu udali się w ostatnią część trasy do Szkoły Podstawowej w Krzesimowie.

Na ostatnim postoju rajdu uczestnicy mogli odpocząć i posilić się przed powrotem -  po trudach długiej drogi wszystko smakowało wyjątkowo pysznie!

 

 

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad