Dzień Otwartych Drzwi w Norwidzie
Tradycyjnie w pierwszy dzień wiosny w Zespole Szkół Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku odbyła się szczególna uroczystość czyli Dzień Otwartych Drzwi obchodzony w tym roku pod hasłem „Dobry zawód, dobra praca, być w Norwidzie się opłaca".
Gimnazjaliści klas trzecich wraz z nauczycielami przybyli licznie do naszej szkoły. Uczniowie Norwida przedstawili bogaty program, chcąc jak najlepiej przywitać młodsze koleżanki i kolegów.
Hotelarze przygotowali nietypową prezentację swojego zawodu jako pokaz mody różnych stanowisk na których można pracować po skończeniu technikum hotelarstwa. Logistycy czuwali nad sprawnym przebiegiem quizu logistyczno-hotelarskiego, w którym wzięły udział reprezentacje Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 3. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Pracę pokojówek na wesoło zaprezentowały uczennice klasy pierwszej technikum hotelarskiego. Wszyscy mogli podziwiać talent muzyczny Natalii Krysy, której występ został przyjęty wielkimi brawami. Przed gośćmi wystąpiła również grupa „Norwid – dance" z krótkim układem tanecznym. Na koniec części artystycznej goście mogli obejrzeć pokaz umiejętności kelnerskich uczniów klasy pierwszej przygotowanych przez starszych kolegów którzy zajęli 6 miejsce w Mistrzostwach Polski Kelnerów.
W ramach obchodów Dnia Otwartych Drzwi uczniowie Norwida przygotowali stanowiska wystawowe swoich zawodów. Uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych serwowali pyszne przekąski, a cukiernicy własnoręcznie przygotowane smakołyki. Na stoisku „Szkoła promująca zdrowie" częstowali gimnazjalistów świeżymi sokami oraz zachęcali do zdrowego żywienia.
Obok zawodów prezentowanych przez naszych uczniów stoiska wystawowe przygotowali również pracodawcy, którzy współpracują ze szkołą w ramach praktyk zawodowych. Gościliśmy Piekarnię Grela z Mełgwi, Restaurację Czarcia Łapa z Lublina, Dwór Choiny z Kazimierzówki oraz Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Piaskach. Swoje stanowisko przygotował również Uniwersytet Przyrodniczy współpracujący z naszą szkołą w ramach umowy patronackiej, studenci serwowali przepyszne chrupki.
Podczas Dnia Otwartych Drzwi w Norwidzie zaszczycili nas swoją obecnością zaproszeni goście:
Vice – Starosta Powiatu Świdnickiego – Pan Waldemar Białowąs,
pani Jolanta Kulikowska z Wydziału Edukacji i Sportu Powiatu Świdnickiego,
Pan Mirosław Jakima - Ochotniczy Hufiec Pracy w Świdniku,
Pracownicy naukowi Uniwersytetu Przyrodniczego:
doktor habilitowany Katarzyna Kozłowicz,
profesor doktor habilitowany Franciszek Kluza,
Pani Bożena Choina – właścicielka Hotelu Dwór Choiny w Kazimierzówce
Pani Monika Wójcik – menadżer Restauracji Czarcia Łapa w Lublinie
Menadżer Piekarni Grela z Mełgwi,
Nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 1 w Świdniku
Nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 3 w Świdniku
Nauczyciele i uczniowie Gimnazjum w Kalinówce
Dziękujemy serdecznie zaproszonym gościom, nauczycielom i gimnazjalistom za udział w Dniu Otwartym w Norwidzie .
 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad