„Norwid na sportowo”

Norwid-na-sportowo

30.05.2018 na boisku Orlik Zespołu Szkół Nr 1 odbył się festyn sportowo – rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka. Formuła imprezy zawierała rywalizację reprezentacji poszczególnych klas w sześciu zabawach, sprawnościowo – zwinnościowych wiążących się z nauczanymi w naszej szkole profilami. Zawody otworzył wice-starosta powiatu świdnickiego pan Waldemar Białowąs oraz dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 pan Krzysztof Gałan.

W rywalizacji sportowej wzięli udział zaproszeni gimnazjaliści trzecich klas z Gimnazjum Nr 1 i Gimnazjum Nr 3 wraz z opiekunami. Dodatkowo można było wziąć udział w quizie pt. „Smaki Niemiec” oraz konkursie gastronomicznym w którym celem było przygotowanie własnej kompozycji sałatki ziemniaczanej.

Klasa III technikum żywienia dla wszystkich uczestników naszej imprezy serwowała pizzę i potrawy z grilla oraz niezbędne przy tak upalnej pogodzie napoje o różnych smakach.

Rywalizacja w zabawach sprawnościowych była bardzo zacięta i emocjonująca.

Wyniki zawodów:

I miejsce – klasa III TLH Zespołu Szkół Nr 1

II miejsce – klasa II Tż Zespołu Szkół Nr 1

III miejsce – klasa III F Gimnazjum Nr 1

Quiz wiedzy o kuchni niemieckiej „Smaki Niemiec” zwyciężył Kacper Koczura z II TL, drugie miejsce zajął Jakub Maliszewski II TL, a trzecie Khrystyna Osadchuk z klasy I TTH.

Konkurs gastronomiczny na najlepszą sałatkę ziemniaczaną wygrał duet z klasy II Tż Julita Czerniak i Weronika Woś.

Zarówno w rywalizacji sportowej jak i quizie wiedzy „Smaki Niemiec” oraz konkursie gastronomicznym na najlepszą sałatkę ziemniaczaną uczniowie otrzymali z rąk wicestarosty pana Waldemara Białowąsa nagrody rzeczowe i dyplomy.

Do zobaczenia za rok!

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad