Ale to już było i nie wróci więcej…

pożegnianie-Absolwentów-V-2

Nadszedł czas pożegnania kolejnych absolwentów naszej szkoły. W Zespole Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku 26 kwietnia 2019 r. odbyło się, zgodnie z tradycją, uroczyste zakończenie dla klas maturalnych.

Po czterech latach nauki szkołę opuścili absolwenci przygotowani do zawodu: technik hotelarstwa, technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych. Trzy letni cykl nauki ukończyli również uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi.

Uroczystość rozpoczął ceremoniał przekazania sztandaru przez przedstawicieli absolwentów, uczniom klas młodszych. Sztandar przyjęli uczniowie klas III: Marcin Golan, Natalia Flis i Natalia Waśkowicz.

Jak co roku wręczono świadectwa z „czerwonym paskiem” i wiele nagród książkowych uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce. Nagrody wręczał dyrektor szkoły Krzysztof Gałan w asyście wychowawców poszczególnych klas: Marzeny Leniak, Agaty Sędłak, Katarzyny Stempienik. Zostali wyróżnieni również Ci, którzy pracowali na rzecz Samorządu Szkolnego, Szkolnego Klubu Wolontariatu, zdobyli wyróżnienia w dyscyplinach sportowych, konkursach językowych, osiągnęli wysoką średnią ocen lub mogli pochwalić się imponującą frekwencją.

Maturzyści skierowali wiele ciepłych słów do Dyrekcji i Grona Pedagogicznego, wyrazili swoje podziękowania i obdarowali kwiatami.

Oficjalną część uroczystości poprowadziły: Jagoda Świetlicka i Natalia Rudzka.

Oczywiście uroczystość nie mogłaby się zakończyć bez części artystycznej, która przybrała charakter uroczystej Gali „Szkolnych Oskarów”. Jak na Galę przystało były fanfary, statuetki, czerwony dywan, kategorie nagradzanych, fantastyczni nominowani uczniowie klas maturalnych oraz profesjonalnie prowadzący Galę: Wiktoria Buj i Emilia Szeremowicz.

Po zakończeniu uroczystości absolwenci udali się wraz z wychowawcami na ostatnią lekcję wychowawczą, by jeszcze przez chwilę móc powspominać radosny, dobry czas spędzony w szkole.

Drodzy Absolwenci życzymy Wam powodzenia podczas egzaminów maturalnych i zawodowych, pomyślności i wytrwałości w życiu prywatnym, pogody ducha nawet w najtrudniejszych sytuacjach, trafnych decyzji i odpowiedzialnych wyborów. Będzie nam Was brakowało…

Małgorzata Motyl

Agnieszka Mazurek


 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad