WIELKA GALA w „NORWIDZIE”

W dniu 13 maja bieżącego roku w ZESPOLE SZKÓŁ IM. C. K. NORWIDA w Świdniku o godzinie 10:00 odbyło się UROCZYSTE OTWARCIE PRACOWNI PRZEDMIOTOWYCH  dofinansowanych z Funduszy Europejskich.  Szkoła podjęła się realizacji kilku Projektów Unijnych, co pozwoliło rozszerzyć ofertę edukacyjną dla uczniów a także dało możliwość dokształcenia dorosłych mieszkańców miasta, głównie rodziców naszych uczniów. Aktualnie realizowane projekty obejmują łącznie sumę blisko 4 000 000 zł (słownie: czterech milionów złotych!).

W uroczystości wziął udział Pan Łukasz Reszka Starosta Powiatu Świdnickiego. Poświecenia odnowionych pracowni dokonał ksiądz kanonik Leszek Surma, proboszcz parafii p.w. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku.
Fundusze pozyskane przez Zespół Szkół nr 1 pozwoliły znacząco zwiększyć i unowocześnić wyposażenie pracowni biologicznej i geograficznej, pracowni przedmiotów gastronomicznych, hotelarskich i logistycznych a także zasoby biblioteki szkolnej.
Jesteśmy dumni z nowiutkich chłodziarko – zamrażarek, ekspresów do kawy, grilli elektrycznych, mikrofalówek, nowoczesnych regałów i szafek kuchennych, maszynek do mielenia, blenderów,  kruszarek do lodu, stołu do ekspedycji potraw, lady barowej, sprzętu barmańskiego i kelnerskiego, bielizny i zastawy stołowej, z których będą korzystać uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych. Otrzymają oni również stroje służbowe.
Uczniowie technikum hotelarskiego rozwiną swe umiejętności zawodowe dzięki laptopom z oprogramowaniem, rzutnikom multimedialnym, ekranom projekcyjnym, w które wyposażyliśmy ich pracownię przedmiotową. Dzięki wysiłkom podjętym przez dyrekcję i nauczycieli „Norwida" znalazły się w niej również nowoczesne stoły konferencyjne, drukarki laserowe ze skanerami, lada recepcyjna, dostosowana także do obsługi gościa niepełnosprawnego, regał na bieliznę pościelową, łóżko, szafa, telewizor, wieszak z lustrem. Wszystko jak z igły.
Również biblioteka szkolna, pracownia przedmiotów logistycznych i pracownie ogólnokształcące: matematyczna, geograficzna, biologiczna i pracownie językowe zostały wzbogacone o liczny księgozbiór i pomoce dydaktyczne, m.in. mikroskopy, model szkieletu człowieka, modele serca, ciśnieniomierze, globusy, GPS-y, kompasy, nawigację satelitarną, mierniki do badania pH gleby, komputery i laptopy, rzutniki, ekrany projekcyjne, wizualizery, tablice interaktywne, bryły wielościany, kalkulatory, słowniki językowe, podręczniki, pomoce logopedyczne, atlasy, mapy, filmy i gry dydaktyczne.
 
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie ZS nr 1
 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad