Międzypokoleniowe Kolędowanie

W środę 19 grudnia w progach Zespołu Szkół nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku zgromadziły się cztery pokolenia:

  • Władze powiatu :Starosta Powiatu Świdnickiego –p. Mirosław Król, p. Radosław Brzózka i p. Kazimierz Szczygieł.
  • Seniorzy podopieczni Miejskiego Centrum Usług Socjalnych wraz z dyrektor p. Aliną Kurzajewską.
  • Najmłodsi - uczniowie Szkoły Podstawowej w Świdniku Małym razem z dyrekcją p. Anną Sibińską i p. Anną Kruk.
  • Uczniowie , nauczyciele ZS nr 1 z dyrektor p. Małgorzatą Warszyńską.
Celem spotkania było kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia.

Zaplanowano Międzypokoleniowy Koncert Kolęd i Pastorałek, które wykonali najmłodsi uczestnicy spotkania. To oni nadali ton śpiewom i wiedli prym podczas kolędowania. Kolejny raz w naszej szkole zabrzmiały skoczne kolędy i pastorałki w ich wykonaniu. „Hojka, Hojka” to pastorałka, na którą wszyscy czekają. Dzieciom akompaniował uczeń ZS nr1 Adrian Książek. Nie zabrakło również nastrojowej kolędy „Cicha Noc” w blasku świec i łamania się opłatkiem, który poprowadził ks. Grzegorz Gut razem z władzami powiatu.

W czas świąt wprowadziła również florystyka p. Anna Sysa, która podczas kolędowania zaprezentowała ciekawe i oryginalne stroiki świąteczne. Można było podpatrzeć techniki wykonania, pomysły na świąteczne dekoracje i inspiracje do wykonania własnych ozdób świątecznych.

Na świąteczny stół uczniowie klasy II Technikum żywienia i gospodarstwa domowego zaproponowali zupę krem z kurek z grzankami i ciasto „Aniołek” oraz kompot z suszu, które przygotowali i podali gościom pod kierunkiem nauczyciela - p. Anny Mościbrodzkiej.

Spotkanie zaaranżowała klasa III Tku wraz wychowawcą p.Małgorzatą Motyl.

 

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad