Świdnicka Kuźnia Zawodów 2013

 17.10.2013 r. plac Konstytucji 3 Maja w Świdniku opanowali Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida oraz Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej.

Szkoły zorganizowały happening demonstrujący łącznie 11 zawodów - między innymi:

technik logistyk,
technik żywienia i usług gastronomicznych,
technik hotelarstwa,
zasadnicza szkoła zawodowa – kucharz.
Uczniowie demonstrowali główne atrybuty swojego warsztatu pracy – narzędzia, stroje robocze, fachową literaturę związaną z zawodem, swoje osiągnięcia zawodowe. Udzielali również wyczerpujących informacji szkolnym „reporterom” z gimnazjów. Młodzież i mieszkańcy Świdnika mogli obejrzeć między innymi zabawną inscenizację procesu logistycznego w wykonaniu uczniów klasy technik logistyk, gdzie środki transportu symbolizowały hulajnogi i deskorolki. Perfekcyjna jazda powyższych pojazdów wskazywała na wysoką skuteczność działań logistycznych. Sprawne działania wszystkich ogniw łańcucha logistycznego zaowocowały sporządzeniem imponującej ilości gorącego żurku i grochówki, którą fachowo i z wdziękiem częstowali widzów uczniowie pionu gastronomicznego ZSnr1. W dosyć chłodny jesienny dzień był to bardzo rozgrzewający akcent.
Organizatorom gratulujemy pomysłu! Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie wsparli całe przedsięwzięcie, szczególnie pracodawcy Świdnika: Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Świdniku, LACH-US PHU Krzysztof Lachowski, DUO. Wyroby garmażeryjne s.c. Joanna Jesionek, którzy od dawna współpracują z ZS nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku. Dziękujemy!

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad