Wyprawa rowerowa

 

P1060924W dniu 22.10.2013r. grupa młodzieży z naszej szkoły udała się na wycieczkę rowerową. Celem podróży był Zalew Zemborzycki. Na szczęście pogoda sprzyjała i pełni radości na myśl o czekającej nas przygodzie wyruszyliśmy we wtorkowe słoneczne przedpołudnie na rowerowy szlak. Wyznaczona trasa umożliwiała bezpieczną podróż, w zróżnicowanym tempie, dostosowanym do każdego z uczestników. 

 W Głusku zrobiliśmy sobie odpoczynek na uzupełnienie płynów i skonsumowanie przygotowanych wcześniej kanapek. Po wysłuchaniu informacji dotyczącej historii i zawiłej sytuacji administracyjnej gminy Głusk ruszyliśmy w dalszą drogę przez las Dąbrowa ku zachodowi, kiedy po przejechaniu kilku kilometrów przyjemną leśną ścieżką oczom naszym ukazał się widok na Zalew Zemborzycki - jesienią szczególnie urokliwy. Udało nam się pstryknąć kilka zdjęć na tle Zalewu, z różnych jego stron: a to z Dąbrowy, a to ze Słonecznego Wrotkowa, tamy na By

strzycy, czy celu naszej podróży - ośrodka Marina, gdzie wysłuchaliśmy historii Zalewu, a także odbyliśmy krótką pogadankę na temat funkcji zbiorników retencyjnych. Po uzupełnieniu sił ruszyliśmy w drogę powrotną, podczas której niejednemu z nas przeszły przez myśl pomysły dotyczące trasy następnej wyprawy rowerowej. Zachęcamy wszystkich uczniów do obejrzenia fotorelacji i do dołączenia do nas podczas kolejnych rowerowych wycieczek! Już nie możemy się ich doczekać !!!

 

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad