Nastrojowo i świątecznie ...

Ach ten grudzień… świąteczne przygotowania i świąteczny nastrój.

W „Norwidzie” jest  on tworzony między innymi dzięki tradycyjnemu już  „Międzypokoleniowemu kolędowaniu” .  W tym roku uroczystość odbyła się  17 grudnia. Zaproszenie przyjęli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Świdniku: Pan Radosław Brzózka, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury(…) oraz Kazimierz Szczygieł, Członek Zarządu. Miło było gościć również  Panią Alinę Kurzajewską, Dyrektor Miejskiego Centrum Usług Socjalnych wraz z liczną grupą Podopiecznych.  Nastrój stworzyły między innymi kolędy i pastorałki wykonane przez przesympatycznych gości  - Uczniów Szkoły Podstawowej w Świdniku Małym pod kierunkiem Pani Anny Kruk i Agnieszki Rozmus. Dekoracje świąteczne wykonała florystka Pani Anna Sysa.
Uczestnicy spotkania zostali przywitani kolędą „Cicha noc” w oryginalnym wykonaniu Weroniki Futy oraz Agaty Orysz.  O świątecznych zwyczajach opowiedziały prezentacją multimedialną wolontariuszki ZS nr 1 Sylwia Bobel i Karolina Warda. Była też chwila skupienia na modlitwie, wspólne śpiewanie kolęd oraz łamanie się opłatkiem – w tej części spotkania szczególnie dała się odczuć jego „międzypokoleniowość”, ponieważ z równą serdecznością i otwartością składali sobie nawzajem życzenia mali i starsi Goście oraz Uczniowie i Pracownicy Szkoły.  
Uroczystość została przygotowana przez Panią Małgorzatę Motyl i Ewę Głowacką-Żuk, przy bardzo dużym zaangażowaniu klasy 1TH oraz Pani Ilony Jaworskiej i Danuty Dudzińskiej. Było „coś dla ciała i coś dla ducha”. Poczęstunek został przygotowany przez Panią Annę Mościbrodzką z klasą 3Tż.

Dziękujemy i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok! 

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad