Kolędnicy z Norwida

 Czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia to czas, kiedy zmieniamy nasze serca i patrzymy na świat nieco cieplej, mimo chłodnej aury.

W tym roku po raz kolejny przygotowaliśmy małą niespodziankę dla podopiecznych z Warsztatu Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy i Dziennego Centrum Aktywności placówek zrzeszonych przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowych Koło w Świdniku.

Etap I:

Pod czujnym okiem, a nawet parą oczu Pani Katarzyny Szajewskiej i Pani Agnieszki Romanek uczniowie klasy 1Th, 2Th i 2Tl przygotowali kartki świąteczne wraz z życzeniami, ale nie jakieś zwyczajne kartki, o nieeee... wielkie kartki.

Etap II:

Następnie pod tymi samymi czujnymi oczętami Pań nauczycielek uczennice z klasy 2Th: Wiola, Monika, Wiktoria, Monika oraz z klasy 2Tl: Anita i Patrycja zajęły się oprawą muzyczną i mikołajową.

I tak w przedświąteczny czwartek wyruszyliśmy ze szkoły z kolędowym orszakiem do PSOUU.

Etap III:

Na tym etapie dołączyła do nas Pani Dominika Woskowicz ze swym jakże spostrzegawczym spojrzeniem, które za pomocą kamery utrwala kolejne kadry otaczającej nas rzeczywistości.

I rozpoczął się krótki recital, podczas którego uczennice z 2Th złożyły piękne życzenia podopiecznym i pracownikom oraz wręczyły wcześniej przygotowane kartki, a potem uczennice z 2Tl Anita i Patrycja oraz Pan Janusz tato Anity (dziękujemy za jego nieocenioną pomoc i poświęcony czas) zagrali i zaśpiewali w autorskich aranżacjach kolędy: Przybieżeli do Betlejem, Pospieszcie o wierni, W żłobie leży, a na bis Pieśń Hosanna.

Zrobiło się magicznie i świątecznie, a przez chwilę wszyscy mieliśmy nadzieję, że jednak śnieg zaszczyci nas swoją bielą.

Zasłuchanie podopiecznych i dłuuuuugie brawa sprawiły nam wiele radości.

Dziękujemy za wspólne kolędowanie i polecamy się za rok :)

P. S. A to wszystko zostało utrwalone na kamerze (Norwid TV) i na załączonych zdjęciach.

K. Sz.

 

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad