Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Sobota 27 września była dla maturzystów naszej szkoły szczególnym dniem pielgrzymowania do Matki Bożej Częstochowskiej. Uczniowie klas maturalnych wraz z opiekunami: Ks. Grzegorzem Gutem, Ryszardem Prochotą, Agnieszką Dziedzic, Agnieszką Mazurek i Magdaleną Wajdą-Hofą wzięli udział w jubileuszowej XXX Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Lubelskiej na Jasną Górę. Był to zjazd osób, które przyjechały do Częstochowy, aby poprzez modlitwę powierzyć Matce Bożej swoje przygotowania do egzaminów dojrzałości, prosić o owocność przy ich zdawaniu i mądrość na wybory życiowych decyzji.

Ten piękny wrześniowy dzień zgromadził tysiące młodych ludzi, które wypełniły dziedziniec jasnogórski. Pierwszym punktem programu była wspólna Eucharystia w intencji maturzystów w monumentalnej Bazylice. Przewodniczył jej Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik wraz z Księdzem Prałatem Ryszardem Lisem oraz księżmi katechetami i duszpasterzami młodzieży.

Następnie młodzież uczestniczyła w modlitwie różańcowej i Apelu Jasnogórskim przed Cudownym Obrazem Pani Jasnogórskiej. Szczególną formą modlitwy tak bardzo lubianą przez młodych ludzi była Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. Jej szczególny nastój, ciemność rozświetlona tysiącami lampionów, śpiew  i głębokie rozważania Drogi Krzyżowej na długo zapadnie w pamięci młodych ludzi.

Niepowtarzalny czas pielgrzymowania zrodził wiele ważnych przemyśleń w sercach młodych ludzi, wywołał wiele wzruszających łez oraz obudził pragnienie pięknego życia. Zmotywował do skutecznego dążenia do celu, nauki i mądrego przeżywania każdej chwili życia. Ożywił jeszcze większy wysiłek w przygotowaniach do egzaminów maturalnych i ambicje do dalszej nauki na studiach.

Szczególnym znakiem powagi chwili i potrzeby pielgrzymowania była wymowna cisza pośród tysięcy młodych ludzi w czasie Drogi Krzyżowej. To dowód, że w młodych ludziach są wielkie pokłady wrażliwości i dobra.

Takie świadectwo wiary było bardzo budujące dla nas opiekunów, wychowawców, nauczycieli, katechetów. Dziękujemy wszystkim maturzystom za wspólne pielgrzymowania i życzymy samych sukcesów na maturze.

Ks. Grzegorz Gut

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad