Jestem kucharzem, hotelarzem, logistykiem - zostań i Ty…
„Jeśli przygotowane pożywienie będzie smaczne, zdrowe i jeszcze ładnie wyglądało, to  powiedzenie przez „żołądek do serca" otworzy drzwi także do miłości" - tak kucharze zachęcali gimnazjalistów do swojego zawodu.

Dnia 29.04.2015 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. C. K. Norwida przygotowali dla gimnazjalistów powiatu świdnickiego prezentację kierunków kształconych w naszej szkole. Tradycyjnie „Dni Otwarte" w tym roku zostały przeprowadzone w formie pokazu mody, który prezentował stanowiska pracy, jakie można objąć po ukończeniu Norwida.

„Wybierając ten zawód nie miałam pojęcia, że mogę pracować na tak wielu różnorodnych stanowiskach. Praca trudna i odpowiedzialna, ale ambitna i ciekawa. Może dzięki Tobie usprawnimy transport towarów, może to Ty dasz pomysł na nowe rozwiązania w transporcie" – proponowali logistycy.

Logistycy, Hotelarze i Gastronomowie zaprezentowali przykładowych pracowników z tych kierunków. Przy humorystycznie dobranej muzyce z lekkim podtekstem :) można było poznać pracę prezesa firmy, dyrektora hotelu, menadżera, szefa kuchni, recepcjonisty, pokojówki czy ... konserwatora powierzchni płaskich.

Prezentacja zawodów przepleciona została rywalizacją sportową. Gimnazjaliści mieli okazję spróbować swoich sił w konkurencjach „zawodowych". W biegu slalomowym z tacą, walizką i na hulajnodze, warto było wziąć udział, ponieważ nagrodą były piłki siatkowe.

Na zakończenie uczniowie odegrali scenkę przybycia Jana Kowalskiego do hotelu "Norwid". Poprzez pobyt gościa w restauracji, przygotowanie posiłku, dostarczenie towaru oraz obsługę kelnerską pokazali czynności, które uczy się młodzież w naszej szkole.

„Hotelarstwo bardzo prężnie rozwija się na rynku pracy. My uczymy się tego zawodu na topie. Bezcenny jest uśmiech zadowolonego gościa. Ja będę hotelarzem.  Zachęcam - zostań i Ty".

Prezentacja multimedialna dopełniła całości podsumowując przekazane informacje potwierdzone bogatą galerią zdjęć.

Tego dnia można było również obejrzeć specjalnie przygotowane pracownie przedmiotowe, rozmawiać z uczniami i nauczycielami, a także spróbować pysznej szarlotki- specjalności Norwida.

Uczniowie naszej szkoły bardzo sympatycznie i profesjonalnie zaprezentowali swoje zawody. Przełamując stres pokazali fachowość swoich działań a przede wszystkim to, że to oni tworzą atmosferę  szkoły i to jak ona wygląda na zewnątrz.

Organizatorzy uroczystości składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do jej organizacji.

 

 

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad