PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ

W sobotę 26 września maturzyści z Zespołu Szkół nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku wzięli udział w XXXI Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie". Uczniowie klas maturalnych wraz z opiekunami: Iloną Jaworską, Agnieszką Mazurek, Ryszardem Prochotą, ks. Grzegorzem Gutem oraz byłą wychowawczynią 4TŻ Magdaleną Wajdą uczestniczyli w zjeździe osób, które przyjechały do Częstochowy, aby poprzez modlitwę powierzyć Matce Bożej swoje przygotowania do egzaminów dojrzałości, prosić o owocność przy ich zdawaniu i mądrość w podejmowaniu życiowych decyzji.

Pierwszym punktem programu była Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. Jej szczególny nastrój, głębokie rozważania, śpiew zespołu seminaryjnego zrodziły wiele ważnych przemyśleń i refleksji w sercach młodzieży. Kolejnym punktem była modlitwa Koronki do Bożego Miłosierdzia. Centralnym punktem pielgrzymki była wspólna Eucharystia w intencji maturzystów w monumentalnej Bazylice. Przewodniczył jej Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik wraz z księżmi katechetami i duszpasterzami młodzieży.

 

Bezpośrednio po Mszy Św. młodzież miała czas na zwiedzanie Jasnej Góry, modlitwę osobistą oraz kolację.

Ten szczególny czas pielgrzymowania do Matki Bożej Jasnogórskiej z pewnością obudził w młodzieży pragnienie pięknego życia. Zmotywował do skuteczniejszego dążenia do celu, nauki i mądrego przeżywania każdej chwili życia. Ożywił jeszcze większy wysiłek w przygotowaniach do egzaminów maturalnych i ambicje do dalszej nauki podczas studiów.

Dziękujemy wszystkim maturzystom za wspólne pielgrzymowanie i życzymy samych sukcesów na maturze.

Ks. Grzegorz Gut

 

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad