Konferencja „Kobiety wobec wyboru zawodu – nadzieje, obawy, możliwości”

DSC06330W dniu 21.10.2015 r. uczennice klasy II LO oraz klasy II TLH pod opieką szkolnego doradcy zawodowego Pani Anny Kołodziejczyk wzięły udział w niecodziennym wydarzeniu wspierającym aktywność zawodową młodych kobiet. Organizatorem była Fundacja Puławskie Centrum Przedsiębiorczości, partnerami projektu Powiatowe Urzędy Pracy w Świdniku, Opolu Lubelskim, Puławach i Rykach. Wśród zaproszonych gości byli dyrektorzy urzędów pracy, dyrektorzy szkół, doradcy zawodowi, nauczyciele. Naszą szkołę reprezentował Pan Dyrektor Krzysztof Gałan, Pani Agnieszka Dziedzic oraz Pani Renata Gierszon.

Wydarzenie odbyło się w nowoczesnym gmachu w Puławskim Parku Naukowo - Technologicznym, ul. Mościckiego 1. Od wczesnych godzin rannych uczennice uczestniczyły w warsztatach z doradcą zawodowym. Następnie wszyscy uczestnicy brali udział w konferencji, podczas której zabrali głos m.in.:

• Ewa Wójcik - Wiceprezydent Miasta Puławy,

• Katarzyna Malesza-Dzido – Prezes Zarządu Fundacji „Puławskie Centrum Przedsiębiorczości,

• dr hab. Grzegorz Smyk – Dziekan Wydziału Zamiejscowego UMCS w Puławach

• dr Marek Białach – Przewodniczący Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia w Lublinie

Niewątpliwie uczennice wyniosły niemałe korzyści wynikające z udziału w konferencji i warsztatach. Dowiedziały się, że sprawa płci w przypadku zdobywania zawodu i pozyskiwania pracy na obecnym rynku jest sprawą drugorzędną. Sprawą priorytetową okazują się zdobyte kompetencje, doświadczenie i predyspozycje do wykonywania określonego zawodu. Dowiedziały się również, że warto patrzeć na dynamicznie rozwijający się rynek pracy poprzez pryzmat wolnych miejsc, zapotrzebowania pracodawców, niszy rynkowej, a nie poprzez pryzmat stereotypów. Ważna okazała się również świadomość zawodowa związana ścisłe z określeniem predyspozycji zawodowych młodych kobiet.

Pani Renata Gierszon przeprowadziła wywiad z Panią Prezes Fundacji PCP Katarzyną Maleszą – Dzido dotyczący perspektyw współpracy naszej szkoły z Fundacją, nowych wyzwaniach na rynku pracy, aktywności szkół w realizacji projektów unijnych.

O szczegółach wkrótce ....

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad