Logistycy w JMP Flowers

W dniu 12.11.2015r. uczniowie z klasy 2Tl razem z nauczycielkami Ewą Głowacką-Żuk i Grażyną Szwajewską odwiedzili Gospodarstwo Ogrodnicze Marii i Jarosława Ptaszków w Stężycy.

Jest to najnowocześniejszy i największy w Polsce producent kwiatów ciętych: storczyków, anturium i róż. Proces produkcji w firmie jest w większości zautomatyzowany i połączony z systemem dystrybucji dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik RFID. Firma współpracuje z wieloma ośrodkami badawczymi w kraju i za granicą w celu polepszenia jakości oferowanych produktów. Produkcja roczna storczyków to 5 mln sztuk przeznaczona głównie na rynek krajowy, jak i zagraniczny. Ciekawostką jest to, że firma korzysta z własnych źródeł gazu a powstające odpady produkcyjne są poddawane recyklingowi na miejscu. 

Poznanie funkcjonalności firmy pozwoliło połączyć wiadomości zdobyte podczas lekcji z praktyką.

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad