Relacja z I Forum Przedsiębiorczości
bbfan-swiatowy-tydzien-przedsiebiorczoesci-2015 JPGW Zespole Szkół Nr 1 w Świdniku odbyło się I FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. Impreza ta zorganizowana była w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który uważany jest za największe na świecie święto przedsiębiorczości, obchodzone w 143 krajach, w tym w Polsce.

18 listopada 2015r. nasza szkoła w ramach I FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI gościła ludzi, organizacje, instytucje, firmy, którym zależy na rozwijaniu i promowaniu przedsiębiorczości w naszym regionie. Gośćmi byli Pan Starosta Dariusz Kołodziejczyk, Pan Wicestarosta Waldemar Białowąs, Prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie Pan Zbigniew Marchwiak, Specjalista ds. oświatowo-prawnych w Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie Pani Magdalena Zabłocka oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku Pan Marcin Troć. W spotkaniu uczestniczyli również pracodawcy z terenu powiatu świdnickiego, nauczyciele i uczniowie szkół gimnazjalnych oraz młodzież z Norwida.

Wideorelację przygotowaną przez redakcję Przeglądu Świdnickiego z tego wydarzenia można zobaczyć pod adresem I Forum Przedsiębiorczości

Zaproszonych na uroczystości gości powitał Pan Krzysztof Gałan Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im Cypriana Kamila Norwida w Świdniku, który zwrócił szczególną uwagę na potrzebę współpracy z pracodawcami z naszego regionu i propagowanie idei przedsiębiorczości wśród młodzieży.

O promowaniu przedsiębiorczości wśród społeczności lokalnej mówili również Starosta Pan Dariusz Kołodziejczyk oraz Wicestarosta Pan Waldemar Białowąs. Pani Ewelina Galant doradca zawodowy Z PUP w Świdniku przybliżyła wiadomości dotyczące pomocy oferowanej pracodawcom przez PUP w zakresie zatrudniania absolwentów szkół. Pan Zbigniew Marchwiak Prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie, podpowiedział nam jakie są oczekiwania pracodawców względem przyszłych pracowników.

Podczas spotkania odbył się również Quiz logistyczno-hotelarski. Obok konkurencji czysto teoretycznych dotyczących wiedzy zawodowej pojawiły się również konkurencje praktyczne, które wywołały wśród młodzieży dodatkowe emocje i pobudziły rywalizację. Hasłem przewodnim konkursu było zawołanie: "Zdrowa rywalizacja, klucz do sukcesu", które motywowało uczniów i angażowało podczas konkurencji.

Podsumowaniem spotkania była prezentacja promująca przedsiębiorców, u których nasi uczniowie zdobywają praktyczną wiedzę w swoim przyszłym zawodzie. Nie zabrakło również czegoś dla duszy, dla naszych gości zagrała i zaśpiewała uczennica klasy drugiej Technikum logistycznego Natalia Krysa.

Pomysłodawczyniami i realizatorkami imprezy były Panie Ewa Głowacka-Żuk, Anna Kołodziejczyk i Grażyna Szwajewska. Okolicznościowy słodki poczęstunek dla gości przygotowała Pani Małgorzta Prandota z uczniami klas technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i już zapraszamy za rok na II FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI.

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad